Tuşba'da yapılmayan yol kalmadı!

Van'ın Tuşba Belediyesi tarafından ilçede bu yıl 165 bin m2 kilit parke taşı yapılarak yol çalışması yapılmayan kırsal mahalle kalmadı.

‘Merkez mahallelerde ne varsa kırsal mahallelerde de o olacak’ sloganıyla göreve başlayan Belediye Başkanı Salih Akman, kırsal mahallelerde başlattığı kilit parke taşı ve asfalt çalışmasıyla cadde ve sokakları modern bir görünüme kavuşturdu. Kırsal mahallelerde oturan vatandaşları tozdan ve çamurdan arındırılmış düzenli bir kentte yaşamaları hedefiyle yola çıkan Başkan Akman, sadece bu yıl 165 bin metrekare kilit parke taşı çalışması gerçekleştirdiklerini ifade etti.

“Yol sorunu bitmiş bir Tuşba hayali ile çıktık”
Yol sorununu tamamıyla bitmiş bir Tuşba hayali ile çıktıkları bu hizmet yolculuğunda kırsal mahalleleri yazın tozdan, kışın çamurdan kurtarmak için başlattıkları yol çalışması seferberliğini bu yıl da aynı kararlılıkla sürdürdüklerini söyleyen Başkan Akman, ilçenin her noktasında oturan vatandaşların daha modern bir kentte yaşamalarını sağlamak için gece gündüz demeden çalıştıklarını belirtti.

“Hayal ettiğimiz Tuşba hedefimize her gün bir adım daha yaklaşıyoruz”
Bu yıl ihalesini gerçekleştirdikleri 165 bin metrekare kilit parke taşı çalışmasını 4 ayrı ekip ile kırsal mahallelerde yürüttüklerini söyleyen Başkan Akman, “Yapılan bu çalışma ile birlikte göreve geldiğimizden bugüne kadar 550 bin metrekare kilit parke taşı çalışması yapmış olacağız. Böylelikle kırsal mahallelerimizde kilit parke taşı veya asfalt çalışması yapılmayan hiçbir kırsal mahallemiz kalmayacak. Bunun yanında sel, su baskınları ve heyelana karşı da önlemlerimizi alıyoruz. Sadece bu yıl yapılan kilit parke taşı çalışmaları çerçevesinde menfezler için 6 bin metre koruge boru kullandık” dedi.

İhlas Haber Ajansı
Yorumlar 1
Fen İşleri 13 Eylül 2023 19:53

OTO SANAYİ SİTESİ ARKASINDAN DEVAM EDEN KALECİK TOKİ YOLU YANİ SÜRÜCÜ ADAYLARI UYGULAMA SINAVININ YAPILDIĞI YOLDA REFÜJ İÇLER ACISI HALDEDİR. ÇİM YOK, BİR KAMYON ÇÖP, TOZ, TOPRAK, ÇAKIL BU YOLUN REFÜJ, KALDIRIM, YOL KENARLARI VE KANALINDA MEVCUTTUR. YOLUN İKİ TARAFINDAKİ "V" KANAL KÜREK VE FIRÇALARLA TEMİZLENMELİ. YOL VE KALDIRIMLAR SÜPÜRÜLMELİ. REFÜJ ACİLEN TEMİZLENİP YEŞİLLENDİRİLMELİ. KALECİK TOKİDE VE O CİVARLARDA ON BİNLERCE VATANDAŞ YAŞIYOR. BU YOLUN SKANDAL BOYUTTAKİ KİRLİLİĞİ, BAKIMSIZLIĞI, SAHİPSİZLİĞİ VAN GİBİ BİR BÜYÜKŞEHİRE YAKIŞIYOR MU?

Bakmadan Geçme