Türkiye'ye 29-31 Ağustos uyarısı... 'Geliyor!'

Türkiye'nin tüm illeri aşırı sıcakların etkisi altında olduğu bir dönemde endişe verici bir haber daha duyuruldu. Afrika ve Basra sıcaklarının ülkemizde görüleceği tarih öngörüldü. Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten ise serin havanın ne zaman Türkiye'ye geleceğini açıkladı.

Türkiye'ye 29-31 Ağustos uyarısı... 'Geliyor!'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türkiye, yüksek sıcaklıkların etkisinde... Tüm Türkiye yüksek sıcaklık ve nemle boğuşuyor. Nem oranının fazla olmasından dolayı geceleri uyumak da neredeyse imkansız...

Eylül ile birlikte tüm Türkiye'de bir serinlik bekleniyor ancak sosyal medyada hava forum adresinden yapılan bilgilendirmede ağustos ayının son iki gününe dikkat çekildi ve sıcak havanın Türkiye'de yeniden görüleceğini belirtti.

Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten de sosyal medyadan bir açıklama yaptı ve 1 Eylül'de serin havaların görüleceğini duyurdu.

Hava forum adresinden yapılan duyuruda, "Ay sonunda beklediğimiz Afrika ve Basra sıcak hava karışımı ülkemize doğru yola çıktı. 29-31 Ağustos civarı bunalacağız... Bu yaz çok sıkıldık." paylaşımı yapıldı.

Kerem Ökten de "1 Eylül'de serinleme başlıyor. Ülke geneline yayılacak. Özellikle geceler çok rahat geçecek. Elbette her ayın bir karakteristiği vardır. Eylül ayı da sıcaklık dalgalanmalarının sıkça görüldüğü bir aydır..." dedi.

Vansesi Özel Haber

Bakmadan Geçme