TOKİ sakinlerine müjde

TOKİ kampanyasını duyuran Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, 'TOKİ'den konut ve iş yeri alan vatandaşlarımız, kalan borçlarını peşin ödemek isterlerse yüzde 25 oranında indirimden faydalanabilecek.' İfadelerin kullandı.

TOKİ sakinlerine müjde
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türkiye'de artan konut fiyatları kendi evine sahip olmak isteyen vatandaşları zorlamaya başlamıştı. Bu vatandaşlar için güzel gaber geldi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki katıldığı canlı yayında yeni TOKİ kampanyasını duyurdu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Yeni İşte Bakan Özhaseki'nin TOKİ açıklaması;

YÜZDE 25 İNDİRİM KAMPANYASI BAŞLIYOR

Borcun tamamını kapatamayacak olan alıcılar ise borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak şartıyla yaptıkları ödemeye yüzde 25 indirim kampanyasından kısmi olarak faydalanabilecek. Konut ve işyeri alıcıları, borç kapatma tarihi itibarıyla hesaplanacak borç bakiyelerini, 21 Eylül-19 Ekim 2023 tarihleri arasında satış işlemlerini gerçekleştirdikleri bankadan öğrenebilecek. Yüzde 25 indirim kampanyası 21 Eylül'de başlayacak ve 19 Ekim'de sona erecek.

ARACI BANKADAN KONUT KREDİSİ KULLANABİLECEKLER

Alıcıların, başvuru tarihi itibarıyla öncelikle borç kapatmanın yapıldığı aya ait taksit ödemelerini yapmış olması gerekiyor. Ayrıca geriye dönük taksit ve emlak vergisi borcunun olmaması şartı da var. Kampanyaya dahil olan konut ve iş yeri alıcıları, borç bakiyelerini kapatarak söz konusu indirimden faydalanmak isterse de Gayrimenkul Satış Sözleşmesi'ni imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecek. ve daha az olan konut ve iş yeri alıcıları indirim kampanyasından faydalanamayacak.

KAMPANYA TARİHİNDEN SONRA İNDİRİM BİTECEK

Kampanya tarihinden sonra yapılacak borç kapatma ve kısmi ödemelerde ise söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak. Kalan taksit sayısı 12 ve daha az olan konut ve iş yeri alıcıları indirim kampanyasından faydalanamayacak.

 

Bakmadan Geçme