• Haberler
  • Güncel
  • TOGG şehit ailelerine hizmet vermeye başladı! Vanlı şehit ailesi havalimanında karşılandı...

TOGG şehit ailelerine hizmet vermeye başladı! Vanlı şehit ailesi havalimanında karşılandı...

Çekmeköy Belediyesi envanterinde bulunan Türkiye Otomobili Girişim Grubu'nun (Togg) geliştirdiği otomobil şehit ve gazi ailelerine hizmet vermeye başladı.

Bursa’nın Gemlik ilçesinde 1 milyon 200 bin metrekare alan üzerine kurulan fabrikada üretimine başlanan Togg’u Türkiye’nin birçok kamu kurumu ve şirketi satın aldı. Yerli ve milli otomobil olarak da bilinen Togg’u satın alanlardan birisi de Çekmeköy Belediyesi oldu. 31 Mart yerel seçimlerinden sonra Çekmeköy Belediye Başkanlığı’nı kazanan Orhan Çerkez, satın alındıktan sonra belediyenin otoparkında duran otomobilin şehit ve gazi ailelerinin hizmetine verilmesi talimatını verdi. Başkan Çerkez’in talimatı üzerine Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta Birimi görevlileri ilçede bulunan 30 şehit, 91 gazi ailesini tek tek arayarak, “Başkanımız Orhan Çerkez, belediye envanterinde bulunan Togg otomobili şehit ve gazi ailelerimizin 1. derecede yakınlarının düğün, sünnet organizasyonunda ücretsiz hizmet verecektir” diye bilgilendirme yaptı.

VAN'DAN DÖNEN ŞEHİT AİLESİ KARŞILANDI

Seri Nokta ekiplerinin iletişim kurduğu bir diğer şehit yakını ise Erik ailesi oldu. Uygulamayla ilgili bilgilendirme yapılan şehit babası Ahmet Erik, “Ben ve eşim şehidimizin kabrini ziyaret etmek için memleketimiz Van’a geldik. Taşdelen Mahallesi’nde oturuyoruz. Havalimanından eve bırakabilir misiniz” talebinde bulundu. Ahmet Erik’in talebine, “Tabii ki bırakırız” diyerek dönüş yapıldı, Erik ailesinden saati bilgisi alınıp Togg, havalimanında hazır bulunduruldu.

Uygulamadan memnuniyet duyduğunu belirten şehit babası Ahmet Erik, “Türkiye’nin milli aracı Togg’la Çekmeköy’de oturan şehit ve gazi yakınlarını faydalanmaya başlattığı için Belediye Başkanı Orhan Çerkez’e çok teşekkür ediyorum. Havalimanından eve dönüşümüz bir hayli sorunlu olacaktı. Her Van’a gittiğimizde dönüşte yoruluyorduk. Bu hizmet hepimiz için büyük bir kolaylık oldu. Havalimanına indikten sonra belediye görevlileri bizi karşılayıp, valizlerimizi bagaja koydular. Konforlu ve rahat bir yolculuk yaparak evimize ulaştık. Milli arabamızla alınmak ayrı bir mutluluk oldu. Allah Orhan beyin ve ekibinin bahtını açık etsin. Çekmeköy’de iyi işler yapacaklarına inanıyorum” dedi.

Bakmadan Geçme