Spor kompleksleri hizmete açıldı
Vali Ozan Balcı, Cumhuriyetimizin Yüzüncü Yılı dolayısıyla 11 İlçemizde yapılan 2023 Spor komplekslerinin açılışını yaptı.
Kentin spor altyapısına çok büyük önem verdiklerini belirten Vali Balcı, "Van'da spor yatırımlarında çok güzel çalışmalar yaptık ve halende devam ediyor. Çocuklarımız bir yandan sporla uğraşırken, bir yandan da bir spor dalının iyi bir izleyicisi olma yolunda hızla ilerliyorlar" dedi.
Vali Balcı, “İlimize 22 adet kapalı spor salonu yapıyoruz. Gençlerimiz ve çocuklarımızın daha çok spor yapabilmeleri için dev bir yatırım olan sporcu fabrikası faaliyete başladı. 13 yüzme havuzu yapıyoruz. Okul bahçelerine 300 adet basketbol ve voleybol sahası yaptırdık. Spora 2 yılda 50 milyon TL destek sağladık. Amatör Spor Kulüplerine 6 Milyon TL destek verildi. 75 okulumuza halı saha yaptırıyoruz” dedi.
2023 Spor Van tesisleri basketbol, voleybol, halı saha ve tenis kortundan oluşuyor.
Bakmadan Geçme
![Hakkari-Van kara yolunda çevre temizliği](https://i.vansesigazetesi.com/c/60/832x468/s/dosya/haber/hakkari-van-kara-yolunda-cevre_1721999803_Zqc6Lh.jpg)
![Van'da doğum hastası kadın için helikopter ambulans havalandı](https://i.vansesigazetesi.com/c/60/832x468/s/dosya/haber/van-da-dogum-hastasi-kadin-ici_1721994890_zoTkgv.jpg)
![Van'da Filistin'i Unutma konulu basın açıklaması yapıldı](https://i.vansesigazetesi.com/c/60/832x468/s/dosya/haber/van-da-filistin-i-unutma-konul_1721994429_T2Ami1.jpg)
![Vanlı Mahsun'un yer aldığı takım Balkan Şampiyonu oldu](https://i.vansesigazetesi.com/c/60/832x468/s/dosya/haber/vanli-mahsun-un-yer-aldigi-tak_1721992445_dkTh54.jpg)
![Kaymakam Arslanargun çalışmaları yerinde inceledi](https://i.vansesigazetesi.com/c/60/832x468/s/dosya/haber/kaymakam-arslanargun-calismala_1721989722_kUBRpi.png)
![İl Sağlık Müdürlüğünde Kurumsal İletişim toplantısı gerçekleştirildi](https://i.vansesigazetesi.com/c/60/832x468/s/dosya/haber/il-saglik-mudurlugunde-kurumsa_1721989238_Kp2uyM.png)