Şaşkına çeviren olay! Tek kişilik mezar çift kişilik oldu

Sinop'ta bir garip olay gerçekleşti. Görenler gözlerine inanamayıp dönüp bir daha bakıyor. Eski belediye çalışanı yola defnedildi. İlginç ve şaşırtan bu duruma bazı vatandaşlar tepki gösterdi.

 Sinop Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Oktay , "Dilekçe versinler durumu araştıralım" söyledi. Yoldaki kilitli taşlar sökülüp toprağa verildi. İlkin tek başına olan mezar sonrada etrafı mermerlere çevrilerek 2 kişilik hale getirildi.

ŞOK YAŞADI

Sinop İl Özel İdaresinden emekli Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ömer Zeki Bilgili, Çukurbağı Mezarlığı'ndan satın aldığı mezarın yanındaki yola bir kişinin defnedildiğini öğrenince şaşkına döndü.

"YOL TAŞLARI SÖKÜLEREK MEZAR YAPILMIŞ"

Şaşkına dönen Ömer Zeki Bilgili, "Mezarlık ziyaretine gelen akrabalar haber verdi. Dediler ki 'yolun ortasına senin mezarlığın önüne yol taşları sökülerek mezar yapılmış'. Ben de koşarak geldim, baktım, hakikaten mezar var. Çok büyük üzüntü içindeyim ve kısa süre içerisinde çevirip kısa sürede mermer de yapmışlar. Bu resmen gasp. Yolu gasp etmişler, mezarıma başka mezarı yapıştırmışlar. Benim mezarımın görüntüsünü bozmuşlar. Böyle bir hukuksuzluk ben tanımıyorum. Yıllarca biz de idarecilik yaptık. Böyle bir şeyi ne hafızam alıyor ne de yaşadıklarım. Bizim gibi insanlara bu kötülük yapılmaz. Ne diyeceğimizi bilemiyoruz" söyledi.

 

"ARIYORUM AMA BAŞKANA ULAŞAMIYORUM"

Bilgili, "Hem benim mezarıma zarar veriyorlar hem de yola zarar veriyorlar. Günlerdir belediyeyi arıyorum, başkana ulaşamıyorum. Zaten başkan yerinde durmuyor. Dursa da bizimle görüşmüyor. Mezarlık İşleri Müdürü 'başkan bana talimat verdi, ben yaptım' diyor. Ben de bu kanunsuz haksız işlemi niye yaptın dedim. Biz ne yapacağımızı bilmiyoruz. Haksız ve hukuksuz bir şekilde eski belediye çalışanına yolu tahsis etmişler" ifadelerini kullandı.

"SİNOP’TA HERKES ÇUKUROVA MEZARLIĞINA GÖMÜLMEK İSTİYOR"

Sinop Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Oktay ise "Sinop'ta herkes Çukurbağ Mezarlığı'na gömülmek istiyor. Orası da çok yoğun. Ömer Zeki Bilgili isimli vatandaş dilekçe versin, durumu araştıralım" dedi.

İhlas Haber Ajansı

Bakmadan Geçme