Saatler içinde başlayacak: Meteoroloji bugün kar yağacak illeri açıkladı

Marmara Bölgesi'nde pazar günü kar yağışı beklenen iller arasında yer alıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, ve Yalova'da fırtına etkisiyle birlikte kar yağışı olacağını duyurdu. İstanbul Valiliği ise vatandaşları su baskınlarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. İşte MGM'nin açıklamasına göre kar beklenen iller.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara Bölgesi'nde hafta sonu etkili olması beklenen fırtına ve sağanak yağışla ilgili uyarıda bulundu.

İstanbul Valiliği ise cumartesi gününden itibaren şehirde çok kuvvetli sağanak yağış beklendiğini ve bu duruma karşı alınması gereken tedbirleri açıkladı.

Pazar günü öğle saatlerine kadar devam etmesi beklenen yağışın ardından, su baskınlarına karşı dikkatli olunması istendi.


İSTANBUL'DA HAVA NASIL OLACAK?

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada kentte cumartesi günü sabah saatlerinden, pazar öğle saatlerine kadar çok kuvvetli sağanak yağışın etkili olacağının tahmin edildiği, buna sebeple vatandaşları su baskınlarına karşı tedbirli olmaları konusunda uyarıldı.

Meteoroloji, İstanbul ve çevre illerde hafta sonu rüzgarın fırtına şeklinde eseceğini bildirdi. Pazar sabahından itibaren de İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova'da yer yer fırtınanın etkili olması bekleniyor.


KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR

Ülkenin birçok kentinde pazar günü kar yağışı bekleniyor. Hava forum, hafta sonu kar yağışı beklenen illeri açıkladı.

İşte bu hafta sonu kar yağışı beklenen iller:

Bolu

Eskişehir

Kütahya

Bilecik

Afyonkarahisar

Denizli (Yüksekler)

Isparta (Yüksekler)

Burdur (Yüksekler)

Düzce

Uşak

Ankara

Çankırı

Kastamonu

Tokat

Çorum

Konya

Sivas

Niğde

Yozgat

Kayseri

Nevşehir

Kırşehir

Gümüşhane

Bayburt

Erzincan

Erzurum

Ardahan

Van

Bitlis

Bingöl

Muş

Kars

Şırnak

Hakkari

Edirne

Kırklareli

İstanbul (Yüksekler)

Sakarya (Yüksekler)

Kocaeli (Yüksekler)

Balıkesir (Yüksekler)

Van Sesi Özel Haber

Bakmadan Geçme