Restoran ve fırınlara sıkı denetim

İpekyolu Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü'ne bağlı Gıda ve Hijyen Denetim Şefliği ile Zabıta Müdürlüğü ekipleri müştereken yaz aylarında ilçe sınırlarındaki denetimlerini arttırdı.

Toplumun güvenilir ve sağlıklı gıdaya ulaşımının sağlaması amacıyla denetim yapan ekipler; fırın ve restoranlara yönelik denetim gerçekleştirdi.

İlçe genelinde farklı noktalarda faaliyet gösteren işletmelere yönelik gerçekleştirilen denetimlerde; ürünlerin son tüketim tarihleri, hijyen koşullarının kontrolü, ürün ve malzemeleri saklama koşulları, çalışanların kişisel hijyenleri, satış ve sunumda kullanılan alet ve ekipmanların uygunluğu ile iş yeri açma ve çalışma ruhsat kontrolleri yapıldı.

Ekipler ayrıca düğün salonu ve halı sahalara da yönelik ruhsat ve hijyen denetimi gerçekleştirdi. Yapılan denetimler sonucunda, eksikliği tespit edilen işletmelere tespit tutanağı düzenlendi. Eksikliği tespit edilen işletmelere verilen süre sonunda eksiklikleri giderilmediği takdirde ilgili yasalar çerçevesinde cezai işlemler uygulanacağı bilgisi verildi. Belediye ekipleri rutin denetimlerini ilçe sınırlarında sürdürmeye devam edecek. BASIN BÜLTENİ

Bakmadan Geçme