Prof. Dr. Akgül'den, trafik sorunuyla ilgili açıklama

Van'ın trafik sorunuyla ilgili açıklama yapan AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Prof. Dr. Yakup Akgül çevrenin korunması ve sürdürülebilir bir çevre düzeni sağlanması için çalışmaları yürütüyor.

Prof. Dr. Akgül yaptığı açıklamada “Kentin müsait alanlarına kentin yeşil alan oranını artırmak için yeni millet bahçeleri inşa etmeyi ön görmektedir. Çevrenin korunması için, kentte yaşanan trafik yoğunluğunun azaltılması egzoz gazlarının ortada kaldırılması için kent ana merkezinden daha uzak yerlerde yeni çok katlı otoparklar kurularak insanlarımızın zararlı gazlardan korunması sağlanacaktır. Bununla birlikte soğuk havaların başlaması ile birlikte ortaya çıkan soba ve kömür gazlarının önüne geçmek için kent içinde hızla doğal gaz hatları inşa edilecektir. Öncelikle belediye otobüslerinin elektrik enerjisi ile çalıştırılması aynı şekilde hava temizliğinin muhafaza edilmesi için belediyenin çalıştırdığı toplu taşıma araçlarının elektrikle çalıştırma sistemine geçilerek ortaya çıkan gazların önüne geçilecektir” dedi. 

Prof. Dr. Akgül sosyokültürel faaliyet ve çalışmaların gerçekleştirilmesi ve gelişen teknoloji ve bilişim araçlarının belediyenin hizmetlerine entegre edilmesi için gerekli yatırımların yapılmasına yine yerel idarelerin planlama ve düzenleme etkileri arasında yer alıyor. Bu bağlamda dünyada kullanılan örnek projelerin Van’a kazandırılması için yoğun çaba göstereceğini ifade etti. 

Prof. Dr. Akgül, “Gençlerimizin ve halkımızın bilinçlenmesi açısından halkın kullanımına açık yeni kütüphanelerin kurulması için elimizde ne geliyorsa yapacağız, halkımızı ve gençlerimizi bilinçlendireceğiz. İlimizde spor tesislerini çoğaltacağız, her ilçemize semt sahaları ve yüzme havuzları yapacağız. İlimizde sporu ve sporcuyu destekleyeceğiz. İlimizi Spor ve kültür merkezi yapacağız turizmde ilimizi çağ atlatacağız sınır bölgesi olma hasebiyle bölgemizi cazibe merkezi yapacağız. Van’ımızı modern yaşanılabilir akıllı kentler kurarak teknolojinin bütün nimetlerini kullanarak Van’ımızı gelecek yüzyıllara hazırlayacağız. Yüzyılın refah mutlu huzurlu modern çağdaş yaşanılabilir bir Van’ı gelecek nesillere bırakacağız” diye konuştu. BASIN BÜLTENİ
 

Bakmadan Geçme