PFDK'dan Vefa Group Vanspor'a ceza

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Diyarbekirspor maçında yaşanan çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle Vefa Group Vanspor'a 16 bin lira para cezası verdi.

PFDK'dan Vefa Group Vanspor'a ceza
TAKİP ET Google News ile Takip Et

TFF 2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden Vefa Group Vanspor, Yeni Mersin İdmanyurduspor ve Bursaspor’a ceza verdi.

PFDK açıklamasında, “Vefa Group Vanspor FK’nın, 22.10.2023 tarihinde oynanan Vefa Group Vanspor FK–Diyarbekirspor müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 16.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, Yeni Mersin İdmanyurdu Futbol A.Ş.’nin, 22.10.2023 tarihinde oynanan Yeni Mersin İdmanyurdu Futbol A.Ş.–Hes İlaç Afyonspor Kulübü müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 28.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, Bursaspor Kulübü görevlisi Sedat Topaloğlu’nun, 22.10.2023 tarihinde oynanan Bursaspor–Adıyaman Futbol Kulübü A.Ş. müsabakasında, müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle 3 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 9.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir” ifadelerine yer verdi.

Ligin 10’ucu haftasında oynanan maçta Vanspor sahasında Diyarbekirspor’u 2-1, Yeni Mersin İdmanyurduspor, Afyonspor’u 1-0, Bursaspor, Adıyamanspor’u 1-0 mağlup etmişti. HABER: BURHAN ERGİN

 

 

Bakmadan Geçme