PFDK'dan Vanspor'a ceza

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, TFF 2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden Vanspor, Kırşehirspor, Afyonspor ve Yeni Mersin İdmanyurduspor'a ceza verdi. Kırmızı Siyahlı temsilcimize taraftarların neden olduğu saha olayları nedeniyle 28.000 TL para cezası verildi.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından ligin 15. haftasında oynanan maçlarda yaşanan olaylardan dolayı Vanspor, Kırşehirspor, Afyonspor ve Yeni Mersin İdmanyurduspor’a ceza verildi.

PFDK’dan yapılan açıklamada “Vefa Group Vanspor FK’nın, 26.11.2023 tarihinde oynanan Vefa Group Vanspor FK–Nazilli Belediyespor müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 28.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, Yeni Mersin İdmanyurdu Futbol A.Ş.’nin, 26.11.2023 tarihinde Mersin Stadyumunda oynanan Yeni Mersin İdmanyurdu Futbol A.Ş.-Ankaraspor müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı ihtar cezası ile cezalandırılmasına, Hes İlaç Afyonspor Kulübünün, 26.11.2023 tarihinde oynanan Hes İlaç Afyonspor Kulübü–Beyoğlu Yeni Çarşı Spor Faaliyetleri A.Ş. müsabakasında, stadyumda yer alan koltukların numaralandırılmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle 28.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, Kırşehirspor Kulübünün, 26.11.2023 tarihinde oynanan Kırşehirspor Kulübü-Serik Belediyespor müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 3. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 28.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi” ifadelerine yer verildi. 

4 TAKIMIN MAÇ SONUÇLARI

Ligin 15.haftasında oynanan maçta Vanspor sahasında Nazilli Belediyespor’la 2-2 berabere kalırken, Kırşehirspor sahasında Serik Belediyespor’a 1-0 mağlup oldu.
Afyonspor sahasında Beyoğlu Yeni Çarşıspor’u 2-1 mağlup ederken, Yeni Mersin İdmanyurduspor evinde Ankaraspor’la 1-1 berabere kaldı. HABER: AYCAN AVCI
 

Vansesi Özel Haber

Bakmadan Geçme