Özalp'ta gastronomi söyleşisi
Özalp Halk Eğitim Merkezi tarafından lise öğrencilerine yönelik 'gastronomi söyleşisi düzenlendi.
Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen söyleşide konuşan Doğu Anadolu Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu Başkanı ve Eğitmen Ali Giyik ile Van Aşçılar ve Pastacılar Derneği Başkan Yardımcısı Sedat Yıldırımçakar, TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yiyecek içecek bölümü öğrencilerine gastronomi hakkında bilgilendirmelerde bulundular. Van’ın mutfak kültürü ve Özalp’ın gastronomisi hakkında konuşan Giyik ve Yıldırımçakar, gastronomiye verdikleri desteklerden ötürü Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sami Yıldırımçakar’a teşekkür ettiler.iha
Bakmadan Geçme
![Hakkari-Van kara yolunda çevre temizliği](https://i.vansesigazetesi.com/c/60/832x468/s/dosya/haber/hakkari-van-kara-yolunda-cevre_1721999803_Zqc6Lh.jpg)
![Van'da doğum hastası kadın için helikopter ambulans havalandı](https://i.vansesigazetesi.com/c/60/832x468/s/dosya/haber/van-da-dogum-hastasi-kadin-ici_1721994890_zoTkgv.jpg)
![Van'da Filistin'i Unutma konulu basın açıklaması yapıldı](https://i.vansesigazetesi.com/c/60/832x468/s/dosya/haber/van-da-filistin-i-unutma-konul_1721994429_T2Ami1.jpg)
![Vanlı Mahsun'un yer aldığı takım Balkan Şampiyonu oldu](https://i.vansesigazetesi.com/c/60/832x468/s/dosya/haber/vanli-mahsun-un-yer-aldigi-tak_1721992445_dkTh54.jpg)
![Kaymakam Arslanargun çalışmaları yerinde inceledi](https://i.vansesigazetesi.com/c/60/832x468/s/dosya/haber/kaymakam-arslanargun-calismala_1721989722_kUBRpi.png)
![İl Sağlık Müdürlüğünde Kurumsal İletişim toplantısı gerçekleştirildi](https://i.vansesigazetesi.com/c/60/832x468/s/dosya/haber/il-saglik-mudurlugunde-kurumsa_1721989238_Kp2uyM.png)