Köşe Yazıları Haber Girişi: 24.11.2022 - 10:01, Güncelleme: 24.11.2022 - 10:44

ÖRTMENİM:

 

ÖRTMENİM:

Bahri Yıldızbaş yazdı...
Televizyonların, yazan ve sosyalden medyanın, çiçekçilerin, hediye mağazalarının, eğlence mekanlarının, siyasetçilerin, sendikaların, sözde STK ve derneklerin ve bilumum hariçten gazel okuyanların 23,24,25 Kasım Günlerini Kutluyorum. Sinema, tiyatro, sosyal yaşam ve kitap almayı unutan, 23 Kasım günü hatırlanıp 25 Kasım günü unutulan, ruh ve güç hastası veliler tarafından hakarete ve fiziksel saldırıya uğradığında  demeçler ve sosyal medyada kendi reklamını yapanlar tarafından desteklenen, çocuklarının eğitimi ve mahçup olmamaları İçin; işportacılık, taksicilik, pazarcılık, özel okullar İLE dershanecilerin yedek işletmeciliğini yapan, dolmuşçuluk yaparken öğrencilerini görünce utanan, ayakkabısına yama attıran, ağlarken bile öğrencileriyle “el el epenek, elden çıktı kepenek, kepeneğin eti yok, öğretmenin derdi çok” sözlerini türküleştiren, öğrencilerinden sevgisini, bilgisini, saygısını ve gönlünü esirgemeyen, bütün zorluklara rağmen, hiç bir iktidar ve siyasi yapının karşısında eğilmeyen,  siyasi erke göre değil, anayasanın 42’inci ve 1939 sayılı kanunun temel ilkeleri olan; — Genellik ve eşitliğe inanan. — Dil, ırk, cinsiyet, engellilik ve din ayırımı gözetilmeksizin hareket eden. — Ferdin ve toplumun ihtiyaçlarının farkında olan. — Yöneltme ile yetenekleri fark eden. — Öğrenciyi okuldan ve sınıftan atmayarak, Eğitim hakkına saygılı olan. — Fırsat ve imkân eşitliğini önemseyen. — Süreklilikten yana olan. — Atatürk inkılâp ve ilkeleri, Atatürk milliyetçiliğini proğramlarla öğrencisine aktaran. — Öğretim Birliğini önemseyen. — Karma Eğitimden taviz vermeyen. — Eğitimin Yaygınlaştırılmasına destek veren. — İlköğretimin Zorunlu ve Parasız Olmasını unutmayan, — Öğretim Programlarının Sosyal Hayatın İhtiyaçlarını ve Çağın Gereklerini Karşılamasının farkında olan. — Eğitim ve Öğretimde Disiplin, Sevgi, Saygı, Düzen, Sosyal Kültürel, Sanatsal ve Sportif Etkinlikler ile Akademik Çalışmaların Bir Arada Yürütülmesi Gerektiği İlkelerine Uyan. — Öğrencileri arasında sınıfsal ve cinsiyet ayrımı yapmayan, öğrenciyi dershanelere, etütlere ve özel derslere pazarlamayan, kitapçı, dergici, yayıncı ve kıyafetçilerle ortaklık yapmayan: Yürekli, nitelikli, bilgili, birikimli, sevgi dolu, öğrenci dostu adam gibi adam öğretmenlerimizin, eğitim yöneticileri ve eğitimcilerimizin:  “24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLUYOR.” sevgiyle, saygıyla, sağlıkla ve dostça selamlıyorum.
Bahri Yıldızbaş yazdı...

Televizyonların, yazan ve sosyalden medyanın, çiçekçilerin, hediye mağazalarının, eğlence mekanlarının, siyasetçilerin, sendikaların, sözde STK ve derneklerin ve bilumum hariçten gazel okuyanların 23,24,25 Kasım Günlerini Kutluyorum.

Sinema, tiyatro, sosyal yaşam ve kitap almayı unutan, 23 Kasım günü hatırlanıp 25 Kasım günü unutulan, ruh ve güç hastası veliler tarafından hakarete ve fiziksel saldırıya uğradığında  demeçler ve sosyal medyada kendi reklamını yapanlar tarafından desteklenen, çocuklarının eğitimi ve mahçup olmamaları İçin; işportacılık, taksicilik, pazarcılık, özel okullar İLE dershanecilerin yedek işletmeciliğini yapan, dolmuşçuluk yaparken öğrencilerini görünce utanan, ayakkabısına yama attıran, ağlarken bile öğrencileriyle “el el epenek, elden çıktı kepenek, kepeneğin eti yok, öğretmenin derdi çok” sözlerini türküleştiren, öğrencilerinden sevgisini, bilgisini, saygısını ve gönlünü esirgemeyen, bütün zorluklara rağmen, hiç bir iktidar ve siyasi yapının karşısında eğilmeyen,  siyasi erke göre değil, anayasanın 42’inci ve 1939 sayılı kanunun temel ilkeleri olan;

— Genellik ve eşitliğe inanan.

— Dil, ırk, cinsiyet, engellilik ve din ayırımı gözetilmeksizin hareket eden.

— Ferdin ve toplumun ihtiyaçlarının farkında olan.

— Yöneltme ile yetenekleri fark eden.

— Öğrenciyi okuldan ve sınıftan atmayarak, Eğitim hakkına saygılı olan.

— Fırsat ve imkân eşitliğini önemseyen.

— Süreklilikten yana olan.

— Atatürk inkılâp ve ilkeleri, Atatürk milliyetçiliğini proğramlarla öğrencisine aktaran.

— Öğretim Birliğini önemseyen.

— Karma Eğitimden taviz vermeyen.

— Eğitimin Yaygınlaştırılmasına destek veren.

— İlköğretimin Zorunlu ve Parasız Olmasını unutmayan,

— Öğretim Programlarının Sosyal Hayatın İhtiyaçlarını ve Çağın Gereklerini Karşılamasının farkında olan.

— Eğitim ve Öğretimde Disiplin, Sevgi, Saygı, Düzen, Sosyal Kültürel, Sanatsal ve Sportif Etkinlikler ile Akademik Çalışmaların Bir Arada Yürütülmesi Gerektiği İlkelerine Uyan.

— Öğrencileri arasında sınıfsal ve cinsiyet ayrımı yapmayan, öğrenciyi dershanelere, etütlere ve özel derslere pazarlamayan, kitapçı, dergici, yayıncı ve kıyafetçilerle ortaklık yapmayan:

Yürekli, nitelikli, bilgili, birikimli, sevgi dolu, öğrenci dostu adam gibi adam öğretmenlerimizin, eğitim yöneticileri ve eğitimcilerimizin:  “24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLUYOR.” sevgiyle, saygıyla, sağlıkla ve dostça selamlıyorum.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve vansesigazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.