Öğrencilere yemek hizmeti

İl Milli Eğitim Müdürlüğü kapsamında merkez ve ilçelerde okuyan taşımalı öğrencilere her gün öğlen sıcak yemek veriliyor.

Öğrencilere yemek hizmeti
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Van merkez ve ilçelerinde eğitimlerini taşımalı olarak sürdüren yaklaşık 55 bin 602 öğrenci, öğretmenevleri tarafından hazırlanan öğle yemeği hizmetinden faydalanıyor. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Van Evliya Çelebi MTAL Uygulama Oteli Müdürü Fuat Tur, Milli Eğitim Bakanlığının öğretmenevleri ile yapmış olduğu protokol çerçevesinde bütün ilçelerde taşımalı öğrencilere öğle yemeği hizmeti sunulduğunu belirterek, “Edremit ilçemizdeki 23 okulumuzda eğitim gören bin 570 öğrencimize her gün yemek hazırlanıyor. Üç çeşit olmak kaydıyla olan bu yemeklerimiz saat 10.00 gibi kaplarda okullara taşınıyor ve saat 12.00 da öğrencilerimize sıcak bir şekilde ikram ediliyor” dedi.
Yemeklerin hijyen kuralları çerçevesinde titizlikle hazırlandığının altını çizen Tur, “Tüm yemeklerimiz hijyen kuralları çerçevesinde hazırlanıyor. Öğrencilerimiz çok kaliteli ve çok lezzetli yemeklerin verildiği söyleniyor. Tabi bu da bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Ben bu duygularla ilk başta böyle bir hizmeti öğrencilerimize sunduğu için Milli Eğitim Bakanlığımıza ve yine ilimizde bu işin başında olan il ve ilçe milli eğitim müdürlüğümüze teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Öğrenciler ise böyle bir hizmeti sunan herkese teşekkür ettiklerini ifade ett

Bakmadan Geçme