Öğrencilere ilk yardım ve iş güvenliği eğitimi

Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ), ilk yardım ve iş güvenliği farkındalığını artırmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Öğrencilere ilk yardım ve iş güvenliği eğitimi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Van, Bitlis, Muş ve Hakkari illerinde elektrik dağıtım hizmeti veren Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ), uzman ekipleri, ilk yardım ve iş güvenliği eğitimi çerçevesinde Muş Alparslan Üniversitesi öğrencileriyle buluştu. İş Güvenliği Uzmanı Salih Timur, İş Güvenliği Sorumlusu Emrah Sayılgan ve VEDAŞ İş Yeri Hekimi Dr. Hamit kasap, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencilerine yönelik ilk yardım ve iş güvenliği eğitimi verdi.

Öğrencilere yönelik gerçekleştirilen konferansta bilgilerin kalıcı davranış haline getirilmesi için eğitimin önemini vurgulayan VEDAŞ Muş İl Müdürü Suat Coşar, öğrencilerin ilgisini artırmak için bilgi yarışmalarını düzenlediklerini belirterek, "Gerçekleştirilen eğitimle üniversite öğrencilerinin kurumumuzun faaliyet alanına ait süreç hakkında bilgiler edinmeleri sağlandı. İş esnasından kullanılan temel ekipman hakkında bilgilendirme ve tanıtımlarının yapılarak öğrencilere ilk yardım ve iş güvenliği eğitimleri verildi. Ayrıca öğrencilerin ilgisini daha da artırmak için küçük bir bilgi yarışması sonucu elektrik bölümü öğrencilerine verilen çeşitli iş güvenliği malzemelerinin hediye edildi. İş güvenliği ve ilk yardım alanında gerçekleşen eğitimle geleceğin enerji yöneticisi ve çalışanlarını yetiştiren Teknik Bilimler Yüksek Okulu Müdürü Dr. Fatih Şevgin ve Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Alican’a eğitim programı konusunda destek ve değerli katkılarından dolayı teşekkür ederim” dedi.
Sebahattin Zaim Konferans salonunda düzenlenen eğitim programına akademik personel ve öğrenciler yoğun katılım gösterdi.

Bakmadan Geçme