Oflas: Tarım ve hayvancılığı geliştireceğiz

Seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti Tuşba Belediye Başkan Adayı Süleyman Oflas, seçimleri kazanmaları halinde tarım ve hayvancılığı geliştireceklerini belirtti.

AK Parti Tuşba Belediye Başkan Adayı Süleyman Oflas, ilçede tarım ve hayvancılığın gelişmesi ve mevcut sıkıntıların çözümü noktasında çalışmalara başladı.

Tuşba Belediye Başkan Adaylığı görevi tevdi edildiği günden bu yana çalışmalarını aralıksız sürdüren Süleyman Oflas, ilçede yaşanan tarım ve hayvancılık sorun ve sıkıntıları için harekete geçti. 

Kırsal mahalle ziyaretlerinde vatandaşların talepleri doğrultusunda sorun ve sıkıntılar ile yapılması gereken projelerle alakalı konunun muhatapları ile görüşen Başkan Adayı Oflas, bazı sorunların seçimi beklemeden çözümü konusunda ivedilikle harekete geçilmesi gerektiğini vurguladı.

Seçim çalışmalarını sürdürdüğü bir gününü Tuşba'nın mevcut tarımsal sıkıntılarını masaya yatırmak için ayırdığını ifade eden Oflas, ilk olarak Tuşba Ziraat Odası Başkanı Hasan Özgökçe'yi ziyaret etti. Oda üyeleri ve Başkan Özgökçe ile Tuşbalı çiftçilerin tarım ve hayvancılık alanında yaşadığı sorun ve sıkıntılar ile talepleri konusunda görüşen Oflas, daha sonra Tuşba İlçe Tarım ve Orman Müdürü Bülent Veziroğlu ile bir araya geldi. 

Görüşmede tarımsal projeler ve yapılan hizmetlerle alakalı istişarelerde bulunan Oflas, son olarak Yüzüncü Yıl Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Tunçtürk ile bir süre görüştü.
Üniversitenin bölge tarımına yön verici önemli unsurlardan olduğunu ifade eden Oflas, üniversitede yürütülen çalışmalarla alakalı bilgi aldı.

Tarım ve hayvancılığa elverişli olan Tuşba'da, bu yönde atılan adımlara öncülük edeceklerini belirten Oflas, "Nasip olursa göreve başladığımız ilk günden itibaren bölgedeki tarım ve hayvancılık çalışmaları, yürütülen projeler, sorunlar önceliklerimiz arasında yer alıyor. Şunu gönül rahatlığıyla belirtmek isterim ki çiftçimizin lehine olan her türlü projede yer alacağız. Projelerde destekleyici, üretimde çiftçi dostu bir belediye anlayışıyla her bir zerresi altın değerinde Tuşbamızı hak ettiği tarım bölgesi unvanına kavuşturacağız" şeklinde konuştu.

SARIMEHMET BARAJINDAKİ SU KAYBINI EN ASGARİ SEVİYEYE İNDİRECEĞİZ 

Muradiye ilçesinde yer alan ve Tuşba bölgesindeki tarım arazilerini besleyen Sarımehmet Barajında yaşanan su kayıplarının bakım ve onarım ile en aza indirgenebileceğini söyleyen Başkan Oflas, "Bu bölgede çiftçimizin ne tür sorunlar yaşadığını, nelerle mücadele ettiğini çok iyi biliyoruz. İlçe Belediyemize düşen Tarımsal görevlerin hızlı şekilde çözüleceğini, Büyükşehir Belediyesine ait görev ve sorumluluklarında sıkı takipçisi olacağımızı, bakanlıklar nezdinde sorunların Ankara'ya ulaştırılması konusunda köprü görevi göreceğimizi ifade etmek istiyorum. Sarımehmet Barajı bölgenin can damarı konumundadır. Biz Tarım ülkesi olarak ilk önce mevcuttaki kaynaklarımızı koruyacak, düzenleyecek ve geliştireceğiz. Sonra da yeni, daha modern ve daha güçlü kaynaklarla hep birlikte ilçemizi her alanda olduğu gibi tarımsal anlamda kalkındıracağız. Çiftçilerimiz müsterih olsun, biz yanlarındayız" dedi. 

Bakmadan Geçme