Muhtarlarla İstişare Toplantısı yapıldı

Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman her yıl olduğu gibi bu yıl da gerçekleştirdiği 'Muhtarlarla İstişare Toplantısı' ile hayata geçirdiği projeler ve belediye bütçesi hakkında mahalle muhtarlarını bilgilendirdi.

Muhtarlarla İstişare Toplantısı yapıldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

19 Ekim Muhtarlar Günü’nde yapılması planlanan, ancak İsrail’in Filistin’e yönelik gerçekleştirdiği saldırılardan dolayı ülke genelinde ilan edilen 3 günlük milli yas nedeniyle ertelenen ‘Muhtarlarla İstişare Toplantısı’ gecikmeli olarak bugün belediye meclis salonunda gerçekleştirdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıya; AK Parti Van İl Başkan Vekili Abdullah Çalım, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Havva Duran, AK Parti Tuşba İlçe Başkanı Erdal Baran, AK Parti Tuşba İlçe Kadın Kolları Başkanı Selver Gündüz, AK Parti Tuşba Belediye Meclis Üyeleri, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri ile mahalle muhtarları katıldı.
‘Muhtarlarla İstişare Toplantısı’nda bir konuşma yapan AK Parti Van İl Başkan Vekili Abdullah Çalım, “Muhtarlara büyük bir önem veren Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Van’daki temsilcisi olarak sizlerle bir arada bulunmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

“Başkanımız 5 yılda güzel projeler hayata geçirdi”

Tuşba Belediyesinin 5 yıllık süreçte güzel çalışmalara imza attığını belirten Başkan Vekili Çalım, “Başkanımız burada anlattığı hizmetlerin daha fazlasını yapmış, ancak eksik yapmamış. Geçmiş 5 yılda çok güzel projeler hayata geçirmiş. Çalışkan ve gayretli bir belediye başkanımız var. Bu kardeşimiz tabii ki Van’ın bütün sorunlarını çözecek güçte değildir. Gelen bütçeye göre ayarlama yapıyor. Belediyeciliği çok iyi biliyor. Bu kardeşimiz elinden geleni yapmış. Kendisini tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Şeffaf ve hesap verebilen bir anlayışla belediyeyi yöneteceğimize dair söz vermiştik”

İlk göreve geldiğinde mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunduğunu hatırlatan Başkan Akman, ‘şeffaf’ ve ‘hesap verebilen’ bir anlayışla belediyeyi yöneteceğine dair söz verdiğini kaydetti. Görevde bulunduğu 5 yıllık süre içerisinde vermiş olduğu sözün gereği olarak belli aralıklarla muhtarlarla bir araya gelerek istişarelerde bulunduğunu vurgulayan Başkan Akman, “Bu istişare toplantılarımızda ilçemize yapacağımız yatırımları sizlerle değerlendirdik. Halkın bizlere emaneti olan belediye bütçesinin son kuruşuna kadar nereye ve nasıl harcadığımızı sizlere şeffaf bir şekilde anlattık” dedi.

“Tuşbalıların dua ve destekleriyle 5 yılda büyük hizmetler gerçekleştirdik”

Söylemlerini hizmet ile taçlandırdığı için Allah'a şükrettiğini kaydeden Başkan Akman, tevazu ve samimiyetle çıktıkları hizmet yolculuğunda Tuşbalıların dua ve destekleriyle 5 yıllık süreçte hem merkez hem de kırsal mahallelerde büyük hizmetler gerçekleştirdiklerini ve gerçekleştirmeye de devam edeceklerini söyledi.

“İsrail’i insanlık dışı saldırılarından dolayı kınıyoruz”

İsrail’in, Hamas’ı bahane ederek Gazze’ye yönelik günlerdir devam eden büyük bir katliamı gerçekleştirdiğini kaydeden Başkan Akman, “İsrail’in, özellikle birkaç gün önce Gazze’de bulunan bir hastaneye yönelik gerçekleştirdiği bombalı saldırıda aralarında bebek ve çocukların da bulunduğu çok sayıda masum insan şehit oldu. Filistin halkının gösterdiği haklı mücadelesinin yanında onurla, gururla yer aldığımızın altını çiziyoruz. İsrail’i bu insanlık dışı saldırılarından dolayı şiddetle kınıyoruz. Dün olduğu gibi bugün de dualarımız ve desteklerimiz ile Filistinli kardeşlerimizin yanındayız” şeklinde konuştu.

AK Van İl Kadın Kolları Başkanı Havva Duran ve AK Parti Tuşba İlçe Başkanı Erdal Baran’ın da birer selamlama konuşması yaptığı ‘Muhtarlarla İstişare Toplantısı’nda Başkan Akman, görevde bulunduğu 5 yıllık süre içerisinde Tuşba ve Tuşbalılar için hayata geçirdiği, halen devam eden ve proje aşamasında olan mega projeler ile belediyenin 5 yıllık bütçesinin sunumunu yaptı. Toplantı yapılan toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.iha

Bakmadan Geçme