Müdür Aras dereceye giren öğrencilerle bir araya geldi

Van İl Milli Eğitim Müdür M. Nurettin Aras ''Dilimizin Zenginlikleri Projesi'' kapsamında dereceye giren öğrenciler ile bir araya geldi.

Van İl Milli Eğitim Müdür M. Nurettin Aras ''Dilimizin Zenginlikleri Projesi'' kapsamında dereceye giren öğrenciler ile bir araya geldi.
''Dilimizin Zenginlikleri Projesi'' hakkında açıklamalarda bulunan Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü: “Dilimizin Zenginlikleri Projesi, Milli Eğitim Bakanlığımızın ''Sözlük Özgürlüktür'' sloganıyla başlattığı çok değerli bir çalışmadır. Öğrencilerin, okullarda yapılacak söz varlığını zenginleştirme çalışmaları ile dilimizin zenginliklerini tanımasını kültür taşıyıcısı olan sözcüklerimizle buluşmasını, buna bağlı olarak da dili iyi kullanmasını ve düşünce dünyasını geliştirmesini amaçlamaktadır. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Ekim ayında başladığımız çalışmalarımıza dört aydır devam etmekteyiz. Okul müdürlerimiz, Türk Dilive Edebiyatı, Türkçe, Tarih, Felsefe Grubu ve Sınıf Öğretmenlerimizle , Ortaöğretim müdürlüğü Şube Müdürümüz Mehmet Ermiş'in başkanlığında komisyon oluşturularak çalışmalar başlatıldı. Kasım ayında okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde her ay Bakanlığımızın göndermiş olduğu planlama doğrultusunda şartnameler oluşturularak okul komisyonları, ilçe komisyonlar ve il komisyonlarının marifetiyle çalışmalar yürütülmektedir. Kasım ayında Sözlük Tasarım yarışması, Aralık ayında ilkokullarda şiir okumaları, ortaokullarda Yunus Emre okumaları, liselerde Safahat okumaları yapılarak cümle - afiş yarışması ve Mehmet Akif'i Anma Programı gerçekleştirilmiştir. Ocak ayında ilkokul ve ortaokullarda Dede Korkut okumaları ile hikaye yarışması; liselerde Divan-ı Lühati't-Türk okumalarıyla deneme y arışması yapılmıştır. Bugün İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Mehmet Nurettin Aras, üç aylık çalışma sonrasında, ilimizde birinci olan öğrencilerimizle Müdürlüğümüz toplantı salonunda buluşarak kendilerine ödüllerini takdim etti.” İfadelerine yer verildi.

Vansesi Haber
 

Vansesi Özel Haber

Bakmadan Geçme