Haber Girişi: 26.08.2020 - 16:49, Güncelleme: 15.10.2020 - 08:27

MİLLİ BAYRAMALARI KUTLAMAYANLAR DİNİ BAYRAMLARI KUTLAYAMAZ

 

MİLLİ BAYRAMALARI KUTLAMAYANLAR DİNİ BAYRAMLARI KUTLAYAMAZ

26 Ağustos, Malazgirt Meydan Muharebesi zaferi, münasebetiyle yazılı bir mesaj yayımlayan Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, "26 Ağustos 1071, haçlı zincirinin kırılıp, Anadolu kapılarının Türk medeniyetine açıldığı gündür" dedi. Baş, Milli bütünlüğümüzü dini bütünlük, dini bütünlüğümüzü milli bütünlük görüyoruz diye konuştu.
Vansesi Haber Merkezi  BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, Malazgirt Zaferi'nin 949. yılı kutlamaları ve 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.  "Atatürk'ün Büyük Taarruz için 26 Ağustos'u seçmesi tesadüf değil" Hüseyin Baş mesajında şunları söyledi: " Malazgirt'te 26 Ağustos 1071'de karşı karşıya gelen iki ordu değil, iki medeniyettir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Sakarya Meydan Muharebesini bir 26 Ağustos günü başlatması da, bu medeniyet tarihine vurgudur.Bizans İmparatoru Romen Diyojen, Ayasofya Kilisesi'nde düzenlenen bir törenle 13 Mart 1071'de Selçuklulara karşı savaşmak üzere 200 bin kişilik bir orduyla harekete geçti. Malazgirt önlerinde 50 bin kişilik Selçuklu ordusuyla Bizans ordusunu karşılayan Alparslan, 26 Ağustos 1071 günü Cuma namazından sonra taarruz emrini verdi. Türklerin dört katı büyüklüğündeki ordu yenilip, Romen Diyojen esir alındı. Alparslan'ın zafere ulaşmasında Diyojen'in ordusunun sağ kanadını oluşturan Tamiş isimli Türk komutanına bağlı askerlerin Selçuklu tarafına geçmesi etkili olmuştur. Aplarslan'ın ordusunda, Yesevî-Ahi Dervişleri, Gaziyan-ı Rum, Ahiyan-i Rum ve Alperen olan bu Horasan erenlerini de unutmamak gerekir." "Milli bayramlarını kutlamayanlar, dini bayramlarını kutlayamazlar"   Ağustos ayının Türklerin tarihlerinde zaferlerle dolu bir ay olduğunu söyleyen Hüseyin Baş açıklamalarına şöyle devam etti:  "Sakarya Meydan Muharebesi ve Büyük Taarruz zaferleriyle bezenmiş 1921 ve 1922 Ağustos ayları, Türk Milletinin iradesi, imanı, kültürü ve siyasetinin Mustafa Kemal adı etrafında ortaya çıktığı günlerdir. Merhum liderimiz Prof. Dr. Haydar Baş'ın tarihe geçen, " Milli bayramlarını kutlamayanlar, dini bayramlarını kutlayamazlar" sözünü hatırlatıyoruz. Bizler de O'nun yürüdüğü yolda, "milli bütünlüğümüzü dini bütünlük, dini bütünlüğümüzü milli bütünlük" görerek, yürüyüşümüze devam ediyoruz." "Evlerinize Türk bayrağı asın, yoksa düşmanlar kendi bayraklarını asarlar" Ve yine merhum liderimizin ifade ettiği gibi "milli günlerimizde evlerinizin pencerelerine Türk bayrağı asınız, yoksa düşmanlarınız gelir, sizin evlerinize kendi bayraklarını asarlar.'" diyoruz. Çünkü biliyoruz ki, Türkiye'yi hedef alan planları, geçmişte olduğu gibi yine milletimizin azmi ve kararlılığı boşa çıkaracaktır. Unutmamalı ki 26 Ağustos 1071, haçlı zincirinin kırılıp, Anadolu kapılarının Türk medeniyetine açıldığı gündür. Milletimize tekrar kutlu olsun." 
26 Ağustos, Malazgirt Meydan Muharebesi zaferi, münasebetiyle yazılı bir mesaj yayımlayan Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, "26 Ağustos 1071, haçlı zincirinin kırılıp, Anadolu kapılarının Türk medeniyetine açıldığı gündür" dedi. Baş, Milli bütünlüğümüzü dini bütünlük, dini bütünlüğümüzü milli bütünlük görüyoruz diye konuştu.

Vansesi Haber Merkezi 

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, Malazgirt Zaferi'nin 949. yılı kutlamaları ve 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı. 

"Atatürk'ün Büyük Taarruz için 26 Ağustos'u seçmesi tesadüf değil"

Hüseyin Baş mesajında şunları söyledi: " Malazgirt'te 26 Ağustos 1071'de karşı karşıya gelen iki ordu değil, iki medeniyettir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Sakarya Meydan Muharebesini bir 26 Ağustos günü başlatması da, bu medeniyet tarihine vurgudur.Bizans İmparatoru Romen Diyojen, Ayasofya Kilisesi'nde düzenlenen bir törenle 13 Mart 1071'de Selçuklulara karşı savaşmak üzere 200 bin kişilik bir orduyla harekete geçti. Malazgirt önlerinde 50 bin kişilik Selçuklu ordusuyla Bizans ordusunu karşılayan Alparslan, 26 Ağustos 1071 günü Cuma namazından sonra taarruz emrini verdi. Türklerin dört katı büyüklüğündeki ordu yenilip, Romen Diyojen esir alındı.

Alparslan'ın zafere ulaşmasında Diyojen'in ordusunun sağ kanadını oluşturan Tamiş isimli Türk komutanına bağlı askerlerin Selçuklu tarafına geçmesi etkili olmuştur. Aplarslan'ın ordusunda, Yesevî-Ahi Dervişleri, Gaziyan-ı Rum, Ahiyan-i Rum ve Alperen olan bu Horasan erenlerini de unutmamak gerekir."

"Milli bayramlarını kutlamayanlar, dini bayramlarını kutlayamazlar"  

Ağustos ayının Türklerin tarihlerinde zaferlerle dolu bir ay olduğunu söyleyen Hüseyin Baş açıklamalarına şöyle devam etti:  "Sakarya Meydan Muharebesi ve Büyük Taarruz zaferleriyle bezenmiş 1921 ve 1922 Ağustos ayları, Türk Milletinin iradesi, imanı, kültürü ve siyasetinin Mustafa Kemal adı etrafında ortaya çıktığı günlerdir. Merhum liderimiz Prof. Dr. Haydar Baş'ın tarihe geçen, " Milli bayramlarını kutlamayanlar, dini bayramlarını kutlayamazlar" sözünü hatırlatıyoruz. Bizler de O'nun yürüdüğü yolda, "milli bütünlüğümüzü dini bütünlük, dini bütünlüğümüzü milli bütünlük" görerek, yürüyüşümüze devam ediyoruz."

"Evlerinize Türk bayrağı asın, yoksa düşmanlar kendi bayraklarını asarlar"


Ve yine merhum liderimizin ifade ettiği gibi "milli günlerimizde evlerinizin pencerelerine Türk bayrağı asınız, yoksa düşmanlarınız gelir, sizin evlerinize kendi bayraklarını asarlar.'" diyoruz. Çünkü biliyoruz ki, Türkiye'yi hedef alan planları, geçmişte olduğu gibi yine milletimizin azmi ve kararlılığı boşa çıkaracaktır. Unutmamalı ki 26 Ağustos 1071, haçlı zincirinin kırılıp, Anadolu kapılarının Türk medeniyetine açıldığı gündür.
Milletimize tekrar kutlu olsun." 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve vansesigazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.