Meteoroloji'den Vanlılara uyarı

Meteoroloji 14. Van Bölge Müdürlüğü, Van için buzlanma, çığ ve don uyarısında bulundu.

Meteoroloji açıklamasında, “Bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu; Van'ın Başkale ilçesi ve Hakkari'nin doğu ilçelerinde aralıklı kar yağışlı olması beklenmektedir. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile yer yer pus ve sis hadiselerinin görüleceği tahmin edilmektedir. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altında seyretmesi tahmin beklenmektedir. Rüzgarın güneyli ve doğulu yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette eseceği tahmin edilmektedir. Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75 m; Görüş: İyi İl merkezleri için günün en yüksek sıcaklıklarının; Van’da 2, Hakkâri’de 0, Bitlis’te -2 ve Muş’ta    -4 derece olacağı tahmin edilmektedir.

ÇIĞ UYARISI: Bölgemizde yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunduğundan yetkililer ile vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISI: Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile yer yer sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde daralma vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” ifadelerine yer verdi.
 

Vansesi Özel Haber

Bakmadan Geçme