Meteoroloji'den hava durumu tahmini

Meteoroloji 14. Van Bölge Müdürlüğü hava durumu tahmininde bulundu.

Meteoroloji açıklamasında, “Bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu geçmesi tahmin edilmektedir. Van'ın kuzey ilçelerinde öğle saatlerine kadar aralıklı karla karışık yağmur beklenmektedir. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile yer yer pus ve sis hadiselerinin görüleceği tahmin edilmektedir. Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri üzerinde seyretmesi beklenmektedir. Rüzgarın güneyli ve batılı yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette esmesi tahmin edilmektedir.  Van Gölü’nde Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu; Rüzgar: Batı ve güneybatı zamanla güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75 m; Görüş: İyi. İl merkezleri için günün en yüksek sıcaklıklarının; Van 6, Hakkâri 7, Bitlis 3 ve Muş 4 derece olacağı tahmin edilmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISI: Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile yer yer sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde daralma vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Bölgemizde yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunduğundan yetkililer ile vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir” ifadelerine yer verdi.
 

Vansesi Özel Haber

Bakmadan Geçme