Güncel Haber Girişi: 29.09.2022 - 12:14, Güncelleme: 29.09.2022 - 16:13

Medyanın sorunları Ankara'da masaya yatırıldı

 

Medyanın sorunları Ankara'da masaya yatırıldı

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ve Türk İnternet Medyası Birliği (TİMBİR) tarafından düzenlenen Türk İnternet Medyası Çalıştayında yerel basının sorunları ve beklentileri konuşuldu.
Basın Bülteni Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Yardımcısı Orhan Özdemir'in  moderatörlüğünü yaptığı çalıştaya Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, İMEF Başkanı Dr. Süleyman Basa, Kurucu Başkan ve Birlik Haber Ajansı Genel Yayın Koordinatörü Nizamettin Bilici, Van’ı temsilen Vansesi Gazetesi personeli Rıdvan Can, yurt dışından ve Türkiye'nin 81 ilinden TİMBİR temsilcileri ve çok sayıda RTÜK'e bağlı kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı. RTÜK Başkan Yardımcısı Orhan Özdemir’in moderatörlüğünü yaptığı oturumda “Türk İnternet Medyası ve RTÜK Uygulamaları“ hukukçu Aydın Demir, Şebnem Bursalı, Orhan Samast ve Cüneyt Altıparmak, önemli  değerlendirmelerde bulundular. İnternet Yayıncılığında Lisanslama ve Yetkilendirme Süreçleri,  Medyada Dezenformasyon, İnternet Medyası Basın Etiği ve İtibar internet Medyası Hukuki Sorunlar, İnternet Medyasında Teknik Ve İçerik Geliştirme, İnternet Medyasının yasal altyapı ihtiyacı ve İnternet gazeteciliğinde içerik üretimi konuları ele alınarak detaylı şekilde tartışıldı. Çalıştayın açılışında konuşan (İMEF) ve (TİMBİR) kurucu başkanı Dr. Süleyman Basa, “RTÜK uygulamalarından internet medyasının sorunlarına, dezenformasyondan içerik üretimine kadar birçok konuyu konuştuk. İnternet Medyası her geçen gün büyükmekte ve etki alanını genişletmektedir.  Bugün anadolunun 7 bölgesinden 81 il de kendi emekleri ile insanlara haber ulaştıran gazeteci arkadaşlarımız aramızdalar. Hepsi ayrı bir başarı hikayesidir. Bugün İnternet Medyası ülkemizde kendi emekleri ile şu anki gücüne erişmiştir. Devlet desteği almadan, ticaret odası, berberler odası, emlakçılar odasına farklı tüzel kişiliklerle muhatap olarak, basın kartı olmadan yokluklar içerisinde gazetecilik mücadelelerini devam ettirmişlerdir. Övünerek söylüyorum ki Anadolu’nun internet medyası kendi öz kaynaği ile habercilik yapmıştır. Burada fon alan kuruluş yoktur, yabancı vakıfların sözcülüğünü yapan gayri milli niyetleri taşıyan medya kuruluşları yoktur. Burada yer alan medya mensupların gücün değil milletin medyasıdır” dedi. Gazetemiz personeli Rıdvan Can, çalıştayın verimli geçtiğini belirterek, “Ankara’da düzenlenen Türk İnternet Medyası Çalıştayına Van’ı temsilen Vansesi Gazetesi olarak katıldık. Çalıştayımız çok verimli geçti. Yerel basının sorunlarını ve dijitalleşmeye geçerken yapılacak olan konuları konuştuk. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.
Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ve Türk İnternet Medyası Birliği (TİMBİR) tarafından düzenlenen Türk İnternet Medyası Çalıştayında yerel basının sorunları ve beklentileri konuşuldu.

Basın Bülteni

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Yardımcısı Orhan Özdemir'in  moderatörlüğünü yaptığı çalıştaya Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, İMEF Başkanı Dr. Süleyman Basa, Kurucu Başkan ve Birlik Haber Ajansı Genel Yayın Koordinatörü Nizamettin Bilici, Van’ı temsilen Vansesi Gazetesi personeli Rıdvan Can, yurt dışından ve Türkiye'nin 81 ilinden TİMBİR temsilcileri ve çok sayıda RTÜK'e bağlı kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

RTÜK Başkan Yardımcısı Orhan Özdemir’in moderatörlüğünü yaptığı oturumda “Türk İnternet Medyası ve RTÜK Uygulamaları“ hukukçu Aydın Demir, Şebnem Bursalı, Orhan Samast ve Cüneyt Altıparmak, önemli  değerlendirmelerde bulundular. İnternet Yayıncılığında Lisanslama ve Yetkilendirme Süreçleri,  Medyada Dezenformasyon, İnternet Medyası Basın Etiği ve İtibar internet Medyası Hukuki Sorunlar, İnternet Medyasında Teknik Ve İçerik Geliştirme, İnternet Medyasının yasal altyapı ihtiyacı ve İnternet gazeteciliğinde içerik üretimi konuları ele alınarak detaylı şekilde tartışıldı.

Çalıştayın açılışında konuşan (İMEF) ve (TİMBİR) kurucu başkanı Dr. Süleyman Basa, “RTÜK uygulamalarından internet medyasının sorunlarına, dezenformasyondan içerik üretimine kadar birçok konuyu konuştuk. İnternet Medyası her geçen gün büyükmekte ve etki alanını genişletmektedir.  Bugün anadolunun 7 bölgesinden 81 il de kendi emekleri ile insanlara haber ulaştıran gazeteci arkadaşlarımız aramızdalar. Hepsi ayrı bir başarı hikayesidir. Bugün İnternet Medyası ülkemizde kendi emekleri ile şu anki gücüne erişmiştir. Devlet desteği almadan, ticaret odası, berberler odası, emlakçılar odasına farklı tüzel kişiliklerle muhatap olarak, basın kartı olmadan yokluklar içerisinde gazetecilik mücadelelerini devam ettirmişlerdir. Övünerek söylüyorum ki Anadolu’nun internet medyası kendi öz kaynaği ile habercilik yapmıştır. Burada fon alan kuruluş yoktur, yabancı vakıfların sözcülüğünü yapan gayri milli niyetleri taşıyan medya kuruluşları yoktur. Burada yer alan medya mensupların gücün değil milletin medyasıdır” dedi.

Gazetemiz personeli Rıdvan Can, çalıştayın verimli geçtiğini belirterek, “Ankara’da düzenlenen Türk İnternet Medyası Çalıştayına Van’ı temsilen Vansesi Gazetesi olarak katıldık. Çalıştayımız çok verimli geçti. Yerel basının sorunlarını ve dijitalleşmeye geçerken yapılacak olan konuları konuştuk. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve vansesigazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.