Masiro kanyonunda doğa yürüyüşü

Vadi Doğa Sporları Kulübü üyeleri, Çatak'ta bulunan doğa harikası Masiro kanyonunda yürüyüş yapıp, derede yüzerek serinledi.

Van ve çevresindeki tarihi ve doğal güzelliklere dikkat çeken Vadi Doğa Sporları Kulübü üyeleri, her hafta değişik bir rotada etkinlik düzenliyor. Çatak ilçesi ile Siirt Pervari sınırları arasında yer alan yaklaşık 5 kilometre uzunluğunda ve 3 etaptan oluşan Masiro kanyonunda 77 kişilik ekip yürüyüş yaptı. Bölgedeki derede yüzen ve halaylar çeken doğaseverler, unutulmaz bir gün geçirdi.
Geziye dair açıklamalarda bulunan Vadi Doğa Sporları Kulübü Başkanı Ömer Demez, gayelerinin Van Gölü Havzasındaki tarihi ve doğal güzellikleri tanıtmak olduğunu belirtti. Kanyonda yaptıkları yürüyüşün 3 etap halinde gerçekleştiğini ifade eden Demez, “Masiro kanyonun şehristan bölgesinde Merşen yaşam mağaraları ve aynı zamanda bir kilise, mağara içinde su sarnıçları bulunmaktadır. Masiro çayı ve kanyonu bakir doğasıyla, ormanlarla kaplı bir doğa harikasıdır. Van'a uzaklığı 125 kilometre olan kanyon Çatak ilçe sınırlarında yer alıyor” dedi.iha

Bakmadan Geçme