• Haberler
  • Asayiş
  • Kuduz köpekleri Ankara'ya taşıyan Buket Özgünlü hakkında iddialar

Kuduz köpekleri Ankara'ya taşıyan Buket Özgünlü hakkında iddialar

Sosyal medyada 'Köpek Velisi' adlı hesabın sahibi Buket Özgünlü'nün 6 yıl önce ev kirasını bile ödeyemeyecek durumdayken duygu sömürüsü yoluyla para topladığı ve bu şekilde son 4 yılda 9 daire ve 2 depo satın aldığı iddia edildi.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinden kuduz olduğu iddia edilen 35 köpeği Ankara'ya getiren Yaşama Tutunan Patiler Derneği Başkanı Buket Özgünlü, 'Hayvanları Koruma Kanununa Muhalefet' suçundan tutuklandı. Bu olayla ilgili Özgünlü hakkında çeşitli iddialar ortaya atıldı.

4 yılda 9 daire ve 2 depo aldı

Özgünlü'nün ev kirasını ödeyemediği için ev sahibi T.S. tarafından 6 yıl önce mahkemeye verildiği ve ‘durumum yok gelirim yok’ diyerek savunma yaptığı aktarılırken, Özgünlü'nün polis sorgusunda tamamı son dört senede alınmış üzerine kayıtlı 9 daire ve kira aldığı 2 depo olduğunun ortaya çıktığı öne sürüldü.


Garson olduğu kafeyi satın aldı

Öte yandan, Özgünlü’nün köpekleri sakat bırakarak para topladığı iddia edildi. Edinilen bilgiye göre, hayvan severlerden topladığı mama paralarıyla 7 kez bıçak altına yatarak estetik olduğu da belirtilen Özgünlü'nün Ankara'da garson olarak çalıştığı kafeyi de satın alıp patronu olduğu öğrenildi.

Çok sayıda estetik ameliyatı oldu

Özgünlü'nün sağlık kayıtlarında ise burun estetiği, kaş kaldırma ve serum kollajen terapisi aldığı iddia edilirken, 7 operasyon ve çok sayıda güzellik seansı için 2021-2024 arasında 1 milyon 110 bin lira harcama yaptığının banka hareketleri ile tespit edildiği kaydedildi.

Bakmadan Geçme