• Haberler
  • Güncel
  • İşten çıkarılan işçilerin oturma eylemi devam ediyor

İşten çıkarılan işçilerin oturma eylemi devam ediyor

Van'ın çeşitli belediyelerinden çıkarılan işçiler, İpekyolu Belediyesi önünde oturma eylemi sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi ile İpekyolu Belediyesi, 1 Mayıs İşçi Bayramı’ndan 1 gün sonra çok sayıda işçinin iş akdine son vermişti. İşten çıkarılan işçiler, HAK-İŞ Van Şubesi öncülüğündeki eylemlerini 19 gündür sürdürüyor. Eylemlere son olarak geçtiğimiz günlerde Edremit Belediyesi ile Tuşba Belediyesinden işten çıkarılan işçiler de eklendi.

Konuya ilişkin konuşan HAK-İŞ Van Şube Başkan Yardımcısı Veysel Güven, oturma eylemlerinin ilk günkü kararlıkla devam ettiğini belirtti. Belediyelerden müzakereyle ilgili bir adım atılmadığını ifade eden Güven, “Seçilmiş DEM Parti'nin başkanları seçimden önceki ziyaretlerinde demokrasiyi getireceklerini ve adaletli olacaklarını dile getirmişti. Ancak demokrasi ve eşitliği ayaklar altına aldılar. Bizim talebimiz işten çıkarılan işçilerin tamamının işe dönmesidir. Biz burada mücadele ederken işçi kıyımlarına devam ettiler. Edremit ve Tuşba Belediyesinden de işten çıkarılanlar oldu. Dolayısıyla oturma eylemimiz devam edecektir” dedi.

İpekyolu Belediyesinden işten çıkarılan Mehmet Sait Oflas ailemize ekmek götürme derdinde olduğunu belirterek, “Biz burada perişan olduk. Bunlarda insaf yok mu bizleri görmüyorlar mı? Bizim gibi garibanlar belediyedeki bütün pis işleri yapıyordu. En son gelip ekmeğimizle oynadılar. Bunlar eşitlik ve demokrasiyi savunuyorlar. Eşitlik ve demokrasi bu mudur” diye konuştu.iha
 

Yorumlar 2
Üzgün 65 22 Mayıs 2024 10:56

İşten çıkarılan bütün işçiler perişan şuan benim eşimide çıkardılar üstelik kızımı kaybettikten bı gün sonra iki kere yıkıldık yazıklar olsun ????

Vanlı 65 21 Mayıs 2024 20:19

Orada ihtiyacı olmayan 1 tane insan gösteremezsiniz yazıklar olsun dem parti

Bakmadan Geçme