İş Bankası'ndan görülmemiş karar: 100. yıl sebebiyle 12 bin lira verilecek!

İş Bankası, çalışan ve emeklilerine yaptığı 7 gramlık altın hediyesiyle, emekli promosyonlarında zam beklentisini de artırdı. Milyonlarca emekli, 29 Ekim öncesinde emekli promosyonlarında zam yapılmasını bekliyor.

İş Bankası'ndan görülmemiş karar: 100. yıl sebebiyle 12 bin lira verilecek!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türkiye'nin önde gelen özel bankalarından biri olan Türkiye İş Bankası, Cumhuriyet Bayramı yaklaşırken çalışanlarına büyük bir sürpriz yaparak onlara 22 ayar altın hediye etti.

Bu jest, bankanın Cumhuriyet'in 100. yıl dönümüne olan minnetini ve saygısını ifade etmesi olarak kabul ediliyor.

12 BİN LİRA DEĞERİNDE HEDİYE
Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurmuş olduğu ve halihazırda Türkiye'nin en büyük özel bankası olma unvanını elinde bulunduran Türkiye İş Bankası, 55 bin çalışan ve emeklisine büyük bir sürpriz yaptı.

Banka, kurum bünyesinde çalışan ya da İş Bankası'ndan emekli olan herkese 22 ayar ve 7 gram ağırlığında altın hediye etti. Verilen hediyenin bugünkü altın fiyatlarından karşılığı ise 12 bin 420 liraya denk düşmekte.

BAŞKA BİR ÖDEME YAPILACAK MI?
İş Bankası'nın çalışan ve emeklilerine yönelik yaptığı sürpriz, bankaların müşterilerine yönelik yeni kampanyalara gidip gitmeyeceği sorularını akıllara getirirken, milyonlarca emekli 29 Ekim öncesinde emekli promosyonlarında zam yapılmasını bekliyor.

2022 yılının yaz aylarında yaptığı güncellemenin ardından 7 bin 500 liralık tavan promosyon tutarının üzerine ekleme yapmayan İş Bankası, yeni yapılacak emekli zamlarının ardından promosyon fiyatlarında büyük bir değişikliğe gitmesi bekleniyor.

Van Sesi Özel Haber

Bakmadan Geçme