İpekyolu'nda çocuk parkı yakıldı!

İpekyolu'nda Halilağa Mahallesi Terzioğlu Caddesi'nde kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişilerce Karin Parkı yakıldı.

İpekyolu Halilağa Mahallesi’nde bulunan Park, 12 Haziran Çarşamba gece geç saatlerde kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişiler tarafından yakıldı. 

İpekyolu Belediyesi Eşbaşkanı Cevdet Altındağ, oyun grubu ve kauçuk zemini yanan parkta incelemelerde bulunarak zarar gören çocuk oyun alanını eski haline getirmek için hemen çalışmalara başlanacağını belirtti.

“Nefes alınan bir nokta yakıldı”

Yanan ve tahrip edilen parkta incelemelerde bulunan İpekyolu Belediyesi Eşbaşkanı Cevdet Altındağ; “Dün gece saat 2.30’da kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerce çocuk oyun parkımız tahrip edilip, yakılmıştır. Görgü tanıklarının polis ve itfaiyeye haber vermesi sonucu itfaiye ekipleri yangına müdahalede bulundu. Kısa sürede kontrol altına alınan yangında çocuk oyun grubumuz ne yazık ki tamamen yanmış, parktaki oturma bankları, kamelya, kauçuk zemin ve çöp kovası gibi kent mobilyaları ise kullanılamayacak duruma gelmiştir. Bugün burada çocuk ve yetişkinlerin nefes alma noktası olan parkın tahrip edildiğini görüyoruz. Bunu yapanların hangi nedenlerle yaptıkları bilinmemektedir. Buradaki yangın büyüyerek çevredeki hanelere ve halka da zarar verebilirdi. Bu zarar tepki amaçlı bir zarardan öte, halkımıza verilen bir zarardır. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz de zarar tespiti yaptı. Parkımızı en kısa sürede tekrar yenileyerek, halkımızın ve çocuklarımızın hizmetine açmayı planlamaktayız.” diye konuştu.

Yorumlar 2
BUNLARIN ESERİ 15 Haziran 2024 17:36

Aile terbiyesinden, ahlaktan, bilgiden, bilinçten, sorumluluk duygusundan, iyilik ve güzellikten yoksun, kötü alışkanlıklara sahip, saygısız, görgüsüz, kaba, ağzı bozuk, dili uzun, şiddete eğilimli bazı çocuk ve genç tipleri çarşılarda, mahallelerde, toplum yaşamı içinde göze çarpıyor. Ve böyle kılıkların, böyle tiplerin son yıllarda artışta olması gerçekten geleceğimiz adına endişe verici. Elbette çocuklarımızın ve gençlerimizin çoğunluğu yine de iyi ve kalitelidir. Onları tenzih ederiz. Fakat yukarıda tarif ettiğimiz " tuhaf tipler" de çok arttı. Toplu taşıma araçlarında, parklarda, çarşılarda, yaşamın içinde böyle " garip", "tehlikeli", "etrafa zarar vermeye hazır" çocuk veya genç bireylere rastlayınca hem onlar adına, hem aileleri adına, hem toplum adına üzülüyoruz. Evinin yolunu bilmeyen, sokaklarda başıboş gezinen, amaçsız ve boş yaşayan, değer ve kural tanımayan bu tipler sigaraya, uyuşturucuya, şiddete, suça hazır bireylerdir. Maalesef zarar verenler de bu tiplerdir.

ESKİ VAN LI 15 Haziran 2024 10:06

Allah'ın laneti üzerinize olsun. Yeter artık⚠️ bırakın artık bu memleket gelişsin.

Bakmadan Geçme