• Haberler
  • Güncel
  • İpekyolu Belediyesi, temizlik çalışmalarına devam ediyor

İpekyolu Belediyesi, temizlik çalışmalarına devam ediyor

İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki temizlik çalışmalarını hız kesmeden sürdürürken çevreyi kirleten provokatörlere karşı mücadelesini de sürdürüyor.

İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri her gün belirlenen plan dahilinde ilçe genelinde temizlik çalışmalarını yürütüyor. Ekipler; çöplerin toplanması yanı sıra ana cadde, yol, meydan ve merkezlerin çevre temizliği konusunda yoğun mesai harcamaya devam ediyor.

Park, bahçe, kaldırımlar ve refüjlerde çim biçme ile yabani otların temizliklerini aralıksız sürdüren ekipler öte yandan çevre görüntüsünü bozan dal ve katı atıkları temizleme çalışmalarına da devam ediyor. Belirlenen program dahilinde ekipler tüm mahallelerde temizlik çalışmalarının yanı sıra sulama çalışmalarını sürdürüyor.

İpekyolu merkezi bir ilçe olmasının yanı sıra nüfus yoğunluğundan dolayı çevre kirliliği ile sık sık mücadele etmektedir. Ekipler bu konuda vatandaşların özellikle duyarlı olmaları gerektiğini belirterek yaşam alanlarının temiz ve bakımlı olması için halkın özen göstermesi gerektiğini bildirdi. 

İpekyolu Belediyesi yaptığı açıklamada, “Çevre ve halk sağlığını tehdit eden her türlü olumsuz durumun karşısında olacağımızı, yapılan temizlik çalışmalarını proveke etmeye çalışan şahıslara yönelik adli ve idari işlemlerin takipçisi olacağımızı da ayrıca belirtmek isteriz” ifadelerine yer verdi.
 

Bakmadan Geçme