• Haberler
  • Güncel
  • İpekyolu Belediyesi'nden anneler için bebek bakım ve emzirme odası hizmeti

İpekyolu Belediyesi'nden anneler için bebek bakım ve emzirme odası hizmeti

İpekyolu Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, belediye hizmet binasında anneler için 'Bebek Bakım ve Emzirme Odasını' hizmete açtı.

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, halkın yoğun olarak kullandığı Maraş Caddesi üzerinde bulunan hizmet binasında, annelerin bebekleriyle rahatlıkla ilgilenmeleri için çok amaçlı bebek bakım ve emzirme odasını annelerin hizmetine açtı.

Bebek bakım ve emzirme odasının açılışına katılan İpekyolu Belediye Başkan Yardımcısı Canan Uzunay, “Kadınlarımız her zaman ve her koşulda öncelikli ve söz sahibi olmadır. İpekyolu Belediyesi olarak kadınlara hizmet öncelikli hizmetlerimizdendir. Uzun süre kullanılmaz ve kapalı olan bebek bakım ve emzirme odasını hizmete açtık. Emeği geçenlere teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum ” diye konuştu. 

Bebek bakım ve emzirme odasında; annelerin bebeklerini emzirebilmeleri için oturma grubu, bebeklerin temizlik ve bakımıyla rahatça ilgilenmeleri için bebek bakım masası, lavabo, klima, televizyon ve çocuklar için çeşitli oyuncaklarla boya kalemleri yer alıyor.

 İpekyolu Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, Toplumsal Cinsiyete duyarlı politikalar ile çalışmalarını sürdürmeye devam edecek. 
 

Bakmadan Geçme