İpekyol'nda ücretsiz kuaförlük hizmeti sürüyor

İpekyolu Belediyesi, ilçe sınırları içinde yer alan kız ve erkek çocuklarına yönelik kuaförlük hizmetlerini sürdürüyor. Bu hizmetlerden bugüne kadar toplam 16 bin kişi faydalandı.

Basın Bülteni

Belediyeye bağlı Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü Bostaniçi Eğitim Köşkü'nde meslek edindirme kursları bünyesinde kuaförlük eğitimi alan kursiyerler, ustalıklarını tamamladıktan sonra ilçe sınırlarındaki kırsal mahallelerde hizmet vermeye başladı.

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın, çocuklara yönelik kuaförlük hizmetlerinin büyük ilgi gördüğünü belirterek, "Özellikle okul çağındaki çocuklarımız için bu hizmeti vermeye başladık. Ailelerimiz de bu hizmetten memnun kaldılar. Bugüne kadar yaklaşık 16 bin kişiye hizmet verdik. Amacımız çocuklarımıza özgüven kazandırmak ve onların daha iyi hissetmelerini sağlamak." dedi.

Özellikle kırsal mahallelerdeki öğrencilerin tamamına ulaşan kuaförlük hizmetleri profesyonel usta öğretici ve kursiyerler tarafından ücretsiz olarak yapılıyor ve saç kesimi, fön, maşa, saç örgüsü gibi işlemler ise öğrencilerin istekleri doğrultusunda tercih ediliyor.

İpekyolu Belediyesi'nin bu önemli hizmetinin çocukların özgüvenlerini arttırdığı ve ailelere de maddi anlamda kolaylık sağladığı belirtilirken, hizmetlerin ilçe sınırlarındaki çocukların tamamına ulaşması hedefiyle devam edeceği bildirildi.

Bakmadan Geçme