(İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 16.05.2012 - 09:08, Güncelleme: 15.10.2020 - 08:18

NAZMİ GÜR VAN RTÜK'Ü SORDU

 

NAZMİ GÜR VAN RTÜK'Ü SORDU

 Van ve Adana illerinde faaliyet gösteren Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Bölge müdürlüklerinin 16 Ağustos 2011 tarihinde Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun almış olduğu karar gereği kapatıldığını ve personelin Diyarbakır'da faaliyette bulunan bölge müdürlüğüne gönderildiğini söyledi. Gür, "Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Adana Bölge Müdürlüğü'nün tekrar açılacağı, Van ilinde bulunan bölge müdürlüğünün ise Erzurum'a kaydırılacağını öğrenmiş bulunmaktayız. Bu bağlamda; 2014 yılında Van ilinin büyükşehir olma ihtimali nedeniyle bakanlığınızın telekomünikasyon alanında yaptığı çalışmalar var mıdır?" sorusuna Bakan Yıldırım yanıt verdi. Yıldırım, "Bakanlığımızca Van ilimize yönelik telekomünikasyon alanında yürütülen hizmetler; Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanlığı tarafından GSM işletmecileri nezdinde yürütülen kapsama alanlarının genişletilmesi ve etkinliğinin artırılması çalışmaları çerçevesinde hiç kapsama olmayan ve 04.07.2011 tarih ve 27984 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2011/1880 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen 2128 yerleşim yerinde Evrensel Hizmet Fonu desteği ile GSM kapsaması sağlanacaktır. Proje kapsamında Van iline 35 adet baz istasyonu kurulması öngörülmektedir. Elektronik haberleşme altyapısı olmayan Türkiye genelindeki 2 bin 526 adet köy, mezra ve benzeri yerleşim yerlerine erişim hizmetinin sağlanmasını teminen 24.12.2010 tarihinde Türk Telekomünikasyon A.Ş. ile Bakanlığımız arasında 'Elektronik Haberleşme Alt Yapısı Olmayan Köy, Mezra ve Benzeri Yerleşim Yerlerine Telefon ve İnternet Alt Yapısının Kurulması ve İşletilmesine İlişkin Sözleşme' imzalanmıştır. Proje kapsamında Van ilinde elektronik haberleşme altyapısı olmayan 91 köy ve 157 adet mezraya altyapı kurulacaktır. 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu'nun Bakanlığın Görev ve Yetkileri başlıklı 5'inci maddesinin (f) bendi gereğince, herhangi bir doğal afet gibi acil durumlarda kesintisiz olarak gerekli haberleşmenin ve koordinasyonun sağlıklı bir şekilde sağlanabilmesi için Başbakanlığa, ilgili bakanlıklara, tüm il valiliklerine, ilçe kaymakamlıklarına, yerel yönetim birimlerine ve ilgili diğer kurumlara yaklaşık 723 adet uydu telefonunun temini işi için yüklenici firma ile sözleşme 29.12.2011 tarihinde imzalanmıştır. 2012 yılı içerisinde Van İl Valiliği'ne kurulmak üzere 2 adet uydu telefonu tahsis edilecektir" dedi. van haber, haberler van
 Van ve Adana illerinde faaliyet gösteren Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Bölge müdürlüklerinin 16 Ağustos 2011 tarihinde Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun almış olduğu karar gereği kapatıldığını ve personelin Diyarbakır'da faaliyette bulunan bölge müdürlüğüne gönderildiğini söyledi. Gür, "Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Adana Bölge Müdürlüğü'nün tekrar açılacağı, Van ilinde bulunan bölge müdürlüğünün ise Erzurum'a kaydırılacağını öğrenmiş bulunmaktayız. Bu bağlamda; 2014 yılında Van ilinin büyükşehir olma ihtimali nedeniyle bakanlığınızın telekomünikasyon alanında yaptığı çalışmalar var mıdır?" sorusuna Bakan Yıldırım yanıt verdi. Yıldırım, "Bakanlığımızca Van ilimize yönelik telekomünikasyon alanında yürütülen hizmetler; Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanlığı tarafından GSM işletmecileri nezdinde yürütülen kapsama alanlarının genişletilmesi ve etkinliğinin artırılması çalışmaları çerçevesinde hiç kapsama olmayan ve 04.07.2011 tarih ve 27984 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2011/1880 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen 2128 yerleşim yerinde Evrensel Hizmet Fonu desteği ile GSM kapsaması sağlanacaktır. Proje kapsamında Van iline 35 adet baz istasyonu kurulması öngörülmektedir. Elektronik haberleşme altyapısı olmayan Türkiye genelindeki 2 bin 526 adet köy, mezra ve benzeri yerleşim yerlerine erişim hizmetinin sağlanmasını teminen 24.12.2010 tarihinde Türk Telekomünikasyon A.Ş. ile Bakanlığımız arasında 'Elektronik Haberleşme Alt Yapısı Olmayan Köy, Mezra ve Benzeri Yerleşim Yerlerine Telefon ve İnternet Alt Yapısının Kurulması ve İşletilmesine İlişkin Sözleşme' imzalanmıştır. Proje kapsamında Van ilinde elektronik haberleşme altyapısı olmayan 91 köy ve 157 adet mezraya altyapı kurulacaktır. 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu'nun Bakanlığın Görev ve Yetkileri başlıklı 5'inci maddesinin (f) bendi gereğince, herhangi bir doğal afet gibi acil durumlarda kesintisiz olarak gerekli haberleşmenin ve koordinasyonun sağlıklı bir şekilde sağlanabilmesi için Başbakanlığa, ilgili bakanlıklara, tüm il valiliklerine, ilçe kaymakamlıklarına, yerel yönetim birimlerine ve ilgili diğer kurumlara yaklaşık 723 adet uydu telefonunun temini işi için yüklenici firma ile sözleşme 29.12.2011 tarihinde imzalanmıştır. 2012 yılı içerisinde Van İl Valiliği'ne kurulmak üzere 2 adet uydu telefonu tahsis edilecektir" dedi.
van haber, haberler van
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve vansesigazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.