Güncel Haber Girişi: 24.06.2015 - 17:19, Güncelleme: 15.10.2020 - 08:20

Kamuda atama rüzgarı!

 

Kamuda atama rüzgarı!

Rekabet Kurulu Başkanlığına Prof. Dr. Ömer Torlak atandı. Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü görevine Yakup Karaca getirildi.
Rekabet Kurulu Başkanlığına Prof. Dr. Ömer Torlak atandı. Rekabet Kurulu Başkan ve üyeliklerine yapılan atamalara ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından aday gösterilen Prof. Dr. Ömer Torlak, Rekabet Kurulu Başkanlığına getirildi. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından aday gösterilen Arslan Narin, Rekabet Kurulu İkinci Başkanlığına, Yargıtay tarafından aday gösterilen Kenan Türk de Rekabet Kurulu Üyeliğine atandı. BAKANLIKLARDAKİ YENİ ATAMALAR Öte yandan bazı bakanlıklara yapılan atamalara ilişkin kararlar da Resmi Gazete'de yayımlandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Çevre ve Şehircilik, Kültür ve Turizm, Milli Eğitim ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme bakanlıklarına ait atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına bağlı Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliğine Emin Tekbaş getirildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı İş Teftiş Kurulu Başkanlığına Hulusi Ay atandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılıklarına, Mahmut Dağaşan Alirıza Tanas, Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığına, Hüseyin Bayraktar, Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardımcılığına, Recep Akdeniz getirildi. Siirt Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Alaaddin Aydın, tayin edildi. Isparta Milli Eğitim Müdürlüğüne, İlyas Can atandı. BASIN İLAN KURUMU'NDA KARACA DÖNEMİ Bu arada Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğüne Yakup Karaca getirildi. Atamaya ilişkin Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre Yakup Karaca, Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğüne atandı.
Rekabet Kurulu Başkanlığına Prof. Dr. Ömer Torlak atandı. Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü görevine Yakup Karaca getirildi.

Rekabet Kurulu Başkanlığına Prof. Dr. Ömer Torlak atandı. Rekabet Kurulu Başkan ve üyeliklerine yapılan atamalara ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından aday gösterilen Prof. Dr. Ömer Torlak, Rekabet Kurulu Başkanlığına getirildi. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından aday gösterilen Arslan Narin, Rekabet Kurulu İkinci Başkanlığına, Yargıtay tarafından aday gösterilen Kenan Türk de Rekabet Kurulu Üyeliğine atandı.

BAKANLIKLARDAKİ YENİ ATAMALAR

Öte yandan bazı bakanlıklara yapılan atamalara ilişkin kararlar da Resmi Gazete'de yayımlandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Çevre ve Şehircilik, Kültür ve Turizm, Milli Eğitim ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme bakanlıklarına ait atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına bağlı Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliğine Emin Tekbaş getirildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı İş Teftiş Kurulu Başkanlığına Hulusi Ay atandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılıklarına, Mahmut Dağaşan Alirıza Tanas, Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığına, Hüseyin Bayraktar, Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardımcılığına, Recep Akdeniz getirildi.

Siirt Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Alaaddin Aydın, tayin edildi.

Isparta Milli Eğitim Müdürlüğüne, İlyas Can atandı.

BASIN İLAN KURUMU'NDA KARACA DÖNEMİ

Bu arada Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğüne Yakup Karaca getirildi. Atamaya ilişkin Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre Yakup Karaca, Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğüne atandı.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve vansesigazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.