• Haberler
  • Güncel
  • İller Bankası Van Bölge Müdürü Ayhan Kayatürk AK Parti'den aday adayı

İller Bankası Van Bölge Müdürü Ayhan Kayatürk AK Parti'den aday adayı

AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunda bulunan İller Bankası Van Bölge Müdürü Ayhan Kayatürk, ' Van'ın hak ettiği yere gelme misyonunu  kendine şiar edinmiş, Van'ın geleceğine yön verebilecek vizyona sahip, stratejik planları ve projeleri ile kadim kentimize hizmet   etmek istiyorum. Şeffaflık ve hesap verebilirlik noktasında azami derecede hassasiyet göstererek halkımızın güvenine layık olmak en büyük hedefimdir. Van siyasetini yakından takip eden, demografik yapının gerçeklerini bilen, şehrin dinamiklerine vakıf ve yıllara dayalı tecrübelerim ile herkesi kucaklayarak birlik ve beraberliğin tesis edilmesinde büyük katkılarım olacaktır' dedi.

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimler için siyasi partilerde aday adaylık başvuru süreci devam ediyor. İller Bankası Van Bölge Müdürü Ayhan Kayatürk, AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunda bulunarak 23 maddeden oluşan projelerini açıkladı.

İller Bankası Van Bölge Müdürü Ayhan Kayatürk AK Parti'den aday adayı

“HALKA HİZMET HAKKA HİZMET TEMEL DÜSTURUMUZ OLACAKTIR”

AK Parti İl Başkanı Emre Güray’a başvuru dosyasını teslim ederek açıklamalarda bulunan İller Bankası Van Bölge Müdürü Ayhan Kayatürk, “Kıymetli hemşehrilerim; Van sevdalısı bir kardeşiniz olarak insan sevgisi ile dolu, hoşgörülü olmayı esas alan, herkesin aradığı bir başkan profili olarak, sizlere hizmet etmek üzere yola çıkmış bulunuyorum. Van’ın hak ettiği yere gelme misyonunu kendine şiar edinmiş, Van’ın geleceğine yön verebilecek vizyona sahip, stratejik planları ve projeleri ile kadim kentimize hizmet etmek istiyorum.  Herkese aynı mesafede durarak, eşitlikçi ve sosyal adalet anlayışı ile bütün bireylerin memnuniyetinin esas alındığı belediyecilik hizmetlerinin sunulması hususunda gayret göstereceğim. Şeffaflık ve hesap verebilirlik noktasında azami derecede hassasiyet göstererek halkımızın güvenine layık olmak en büyük hedefimdir. Van siyasetini yakından takip eden, demografik yapının gerçeklerini bilen, şehrin dinamiklerine vakıf ve yıllara dayalı tecrübelerim ile herkesi kucaklayarak birlik ve  beraberliğin tesis edilmesinde büyük katkılarım olacaktır. Belediye kaynaklarının etkin, verimli ve yerinde kullanılması hususunda titizlik göstererek memnuniyet odaklı çalışmanın sonucu başarılı bir belediyecilik örneği ortaya konmuş olacaktır. Van’ın tarihi dokusu ve kültürel varlıklarını koruma gayesi ile hareket ederek, tarih ve kültür seviyesi yüksek, kentlilik bilincini benimsemiş, kadrolar ile yüksek kazanımları olan projelere imza atacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Sosyal adalet, ortak akıl, paylaşımcı ve katılımcı yönetim anlayışı ile memlekete ve milletimize büyük hizmetler sunmuş olacağım. Çağdaş belediyecilik anlayışı, çevreye duyarlı, teknolojik gelişmeleri yakında takip eden biri olarak  değeri yüksek stratejik projeleri şehrimize kazandırmak en önemli önceliklerim arasında olacaktır. Farkındalık yaratarak ve sürdürebilirliği esas alan, modern, yaşanabilir, ekolojik sisteme uyumlu, yeşil bir Van meydana getirmek temel şiarımız olacaktır. Sosyo ekonomik ve sosyo kültürel duyarlılıkları olan ve vatandaşlık bilinci yüksek, donanımlı belediye çalışanları ile büyük başarılara imza atacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye yüzyılına yakışır gönül belediyeciliğini esas olarak herkese ve her kesime hizmet yolunda azami gayret gösterileceğim. Halka hizmet hakka hizmet temel düsturumuz olacaktır” dedi.   

İller Bankası Van Bölge Müdürü Ayhan Kayatürk AK Parti'den aday adayı

KAYATÜRK’ÜN HEDEFLERİ VE PROJELERİ

1-Van Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde yer alan 13 ilçeye ait hâlihazır haritalar, İmar planları ve Çevre düzeni planını yapmak ve güncellemek, modern, yaşanabilir, çevre dostu, yeşil alanları bol, iklim koşullarına uyumlu, afet risklerine dayanıklı bir kent meydana getirmek.

2- Coğrafi Bilgi sistemi teknolojileri ile Akıllı Şehircilik hizmetlerini geliştirerek, akıllı Ulaşım sistemlerini ve ulaşım altyapı uygulamalarını artırarak, ihtiyaca cevap verecek yeterlilikte geniş bulvarlar açarak yoğun trafik sorununu çözmek.

3- Modern imar planına ve düzenli yerleşim alanlarına sahip,  İçilebilir temiz içme suyunun olduğu, işleyen kanalizasyon hatları ve atık su hizmetlerinin kent ve kırsalın her tarafına ulaştığı ve yeni gelişmelere açık kentsel tasarımlar ile donatılmış, yaşam kalitesi yüksek bir şehir inşa etmek.

4- Tarihi ve kültürel dokusuna uygun, sosyal ve ekonomik gelişimine yön veren, modern, estetik ve yaşanabilir bir kent planlaması gerçekleştirmek. Kentin kadim kültürel mirasını koruyarak turizmin gelişmesini sağlamak, Turistik destinasyonları yeniden canlandırmak.

İller Bankası Van Bölge Müdürü Ayhan Kayatürk AK Parti'den aday adayı

5-  Şehrin büyük kısmının kurulu olduğu afet riski yüksek yerleşimlerin, daha sağlam zemin yapısına sahip bölgelere taşıyarak kentsel dönüşümü sağlamak. Kent merkezi başta olmak üzere şehrin bir çok noktasında kentsel dönüşüm yaparak ihtiyaç duyulan konut ve iş yerleri inşa etmek.

6- Yaşam kalitesi yüksek ve yaşanılabilir bir şehir meydana getirerek ihtiyaç duyulan sosyal, kültürel, eğitimsel, sanatsal, sportif ve inançsal tesisler kurmak ve işletmek.

 7- Toplu taşıma odaklı, güvenli, hızlı, konforlu, teknolojik yeniliklere açık, engelsiz ve sürdürülebilir modern raylı ağ sistemi ile kentin yoğun trafik yükünü hafifleterek ulaşımı rahatlatmak,

İller Bankası Van Bölge Müdürü Ayhan Kayatürk AK Parti'den aday adayı

8-Van a yakışır modern, konforlu, mimarı estetiği olan şehirlerarası terminal binası yapmak

9- Ekolojik dengeyi koruyarak, Yeşil alanların korunması, yeni yeşil alanların açılması, karbon salınımının azaltılması, etkili bir atık yönetimini ortaya konması ve yenilenebilir enerji politikasını esas alarak, sürdürülebilir çevre yönetimini benimsemiş, iklim değişikliklerinin olumsuz etkilerini dayanıklı bir kent meydana getirmek, sıfır atık projelerini uygulayarak kentin bir bütün temizliğini sağlamak.

10- Kırsal kalkınmayı hedef alan ve bir bütün olarak kent ekonomisine katkı sağlamak amacı ile üreticilere ve çiftçilere uygun eğitim, üretim ve pazarlama desteği ile kırsal ekonomiyi çeşitlendirerek iyileştirmek, tarımsal alanları korumak, yeni istihdam alanlarının açılmasını sağlamak.

11-Halka hizmet sunumunda muhtarlar ile birlikte çalışarak halkın uygun taleplerine yönelik politikalar geliştirerek hizmet ağını yaygınlaştırmak.

İller Bankası Van Bölge Müdürü Ayhan Kayatürk AK Parti'den aday adayı

12- Dezavantajlı vatandaşlarımızın sağlık, eğitim, istihdam, ulaşım, kültürel ve sosyal alandaki ihtiyaçlarına cevap vermek, söz konusu bireylerin kent yaşamına dahil edildiği, erişilebilir yaşam alanlarına sahip engelsiz bir kent meydana getirmek, dar gelirli ve yoksul vatandaşlarımızın yaşam koşullarını iyileştirmek, sosyal yardımlar yapmak ve yoksul aileleri korumak.

13- Adil, şeffaf, hesap verebilir, finansal sürdürülebilirliği hedefleyen kurumsal yönetim anlayışını, belediyenin bütün birimlerine hâkim kılmak ve yolsuzluğa asla geçit vermemek.

14- Güneş enerji sistemlerinin kurulması için en elverişli ilerden biri olan şehrimizde Güneş enerjisi santrallerini kurarak belediyenin enerji ihtiyacını gidermek.

15- İlk etabı Edremit-Yüzüncü Yıl Üniversitesi arası Van gölü sahil bandını mastır plan çerçevesinde turizm, ticaret, yürüme parkuru, bisiklet yolları, yüzme alanları, sosyal donatılar, spor alanları, konaklama ve eğlence alanları, yeşil parklar ve dinlenme alanlarını içine alacak kapsamlı bir yarışma projesi yaptırarak, yarışma sonucu birinci olan proje için ulusal veya uluslar arası finansı temin ederek sahil bandı projesini hayata geçirmek.

İller Bankası Van Bölge Müdürü Ayhan Kayatürk AK Parti'den aday adayı

16-Van’ın prestij yolu olan ipek yoluna bitişik arsa sahiplerini teşvik ederek yatırım yapmalarını sağlamak, kentimize yakışır bir ticari bulvar meydana getirmek.

17- Van Merkez organize sanayide tekstil ve hazır giyim  fabrikasını kurarak 13 ilçede, ilçe belediyeleri ile birlikte tekstil merkezleri açarak ilk etapta Van ve ilçeler de 10.000  daha sonra toplam 20.000 kişiye istihdam alanı sağlamak.

18-Kadim şehir Van’ı ve Van Gölü’nü çevresindeki yerleşimler ile güzelleştirerek uygun ve uyumlu yeni imar planları yaparak çevre iller ile beraber komşu ülkeler için cazibe merkezi haline getirmek, Van’ın incisi olan Van Gölünün dip temizliğini tamamlayarak, Van gölünü etrafındaki yerleşim birimlerine ait kirlilik yükünden  kurtarmak ve gelecek nesillere tertemiz bir miras bırakmak.

19-Van Gölü üzerinde Van-Tatvan- Ahlat,-Erciş-Gevaş ilçelerine deniz yolu ulaşım ağlarını kurarak ulaşım ve turistik seferler düzenlenerek gerekli deniz taşımacılığının sağlanması.

20-Yapımı tamamlanan Van ileri biyolojik arıtma tesisini tam işleterek koku giderici ünitelerle donatarak, kendi enerjisini üretecek biyoenerji sistemini kurmak ve tesiste çıkan çamuru geri dönüşüme kazandırmak.

İller Bankası Van Bölge Müdürü Ayhan Kayatürk AK Parti'den aday adayı

21- Ulaştırma Bakanlığı ile beraber Van Çevre yolu sorununu çözerek kısa sürede açılmasını sağlamak. Van’ın trafiğini rahatlatmak. Dünya standartlarına uygun ve uluslararası cazibe merkezi olmaya namzet olan kadim şehrimize yakışacak yeni bir havalimanı inşa edip hali hazırda şehir içinde kalmış olan eski havalimanı alanını da kentsel dönüşüme tabi tutarak cazibe merkezi haline getirmek.

22-  Başta Başkent Ankara olmak üzere kentimizin Anadolu’nun diğer güzide kentleri ile arasındaki bağı güçlendirmek, ulaşım, ticaret ve turistik gezileri kolaylaştırmak maksadıyla hızlı tren ait raylı sistemlerin kentimize kadar gelmelerini sağlamak. 

23-Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile eşgüdümlü hareket edilerek Van’da tekstil başta olmak üzere sektör  bazında üretim tesislerini kurarak başta İranlı iş adamları olmak üzere çevre ülkelerin iş adamlarını buraya çekmek, Van’ımızı  yatırım yapmaya elverişli sanayi kenti  haline getirmek.

Bakmadan Geçme