İlhan: Seçilirsek hiçbir sorunumuz kalmayacak

Seçim bürosu açılışında konuşan Şehir İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özay İlhan, 'Kimsenin oyu kimsenin elinde ve cebinde değil. Sandıklar önünüze boş gelecek. Sizler özgür iradenizle, vicdanınızla, sandığa gittiğinizde bu şehrin sorunlarına, problemlerine çözüm üretebilecek olan Saadet ve Gelecek Partilerine oylarınızı verdiğiniz takdirde, hiçbir problemimiz, sorunumuz kalmayacak' dedi.

Yerel seçim çalışmalarını sürdüren Şehir İttifakı, Ezberciler İş Merkezi arkasında bulunan seçim ofisini halkın hizmetine açtı. Açılışa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özay İlhan, İpekyolu Belediye Başkan Adayı Yılmaz Kılıç, Gelecek Partisi İl Başkanı Abdulhekim Karabıyık, ilçe belediye başkan adayları, ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

İlhan: Seçilirsek hiçbir sorunumuz kalmayacak

KARABIYIK: TÜRKİYE İSRAİL’LE TİCARET YAPAN ÜLKELERİN BAŞINDA GELİYOR

Gelecek Partisi İl Başkanı Abdulhekim Karabıyık, “Yaklaşık 3 ay önce Saadet ve Gelecek Partileri olarak Şehir İttifakı’nı kurduk. Şehir İttifakı olarak Van Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere, ilçelerimizde belediye başkan adaylarımızı çıkardık. Van Büyükşehir’de Özay İlhan, İpekyolu’nda ise Yılmaz Kılıç gibi tecrübeli kişileri aday gösterdik. Yine diğer ilçelerimizde güçlü adaylarla yola çıktık. 2 gün önce yine Siyonist İsrail, Gazze’de yardım bekleyen vatandaşlara bomba yağdırdı. Yaklaşık 143 gün devam eden bu soykırımı bir kez daha lanetliyoruz. En büyük lanetimiz, onlarla halen ticaretini kesmeyen, diplomatik ilişkilerini kesmeyen sözde Müslüman ülkelerinedir. Halkın karşında, televizyon ekranlarında her ne kadar Filistin’de yaşanan o soykırımı kınasalar bile, halen Türkiye İsrail’le ticaret yapan ülkelerin başında geliyor. Dolayısıyla baktığımızda bir taraftan İsrail’in tutumunu kınarken, diğer taraftan da İsrail’le hem ticari, hem siyasi, hem diplomatik, hem de askeri ilişkilerini devam ettiren bir ülkeyiz. Bundan dolayı ülkeyi yönetenleri bir kez daha Van meydanında uyarıyoruz. Eğer ki samimiyseniz, ilk olarak İsrail’le olan tüm bağlarınızı kesmeniz lazım ki, vatandaş size inansın” dedi. 

İlhan: Seçilirsek hiçbir sorunumuz kalmayacak

KARABIYIK: 31 MART’TA GÜZEL SONUÇLAR ALACAĞIZ

Karabıyık konuşmasının devamında “İktidar önce Trabzon’da, Hatay’da, Ordu’da ve son olarak İstanbul’da seçmeni tehdit etti. Eğer siz bize oy vermezseniz size hizmet gelmez diyorlar. Eğer merkezi hükümetle arayı iyi tutmazsanız, belediye başkan adaylarımızı seçmezseniz, size doğal da gelmez, size hizmet de gelmez diyorlar. Böyle bir anlayışa, böyle bir iktidara sahibiz. Onlar ne derse desin, bizde hakkın, halkın gücü var. İnşallah gördüğünüz bu tablo 31 Mart’ta gerek İpekyolu başta olmak üzere birçok ilçede Allah bizi muvaffak edecek. Birçok sorunumuz var. Emeklilerimizin durumu ortadadır. Her gün et ve süt kurumunun önünden geçiyoruz. Buradaki tablo ne ilimize, ne ülkemize yakışmıyor. Çünkü hayvancılığın başkenti olan ilimizde vatandaşlar sabah namazını kıldıktan sonra, bir kilogram ucuz et, ucuz kıyma alabilmek için saadetlerce kuyrukta bekliyor. Van halkı bunu hak etmiyor. Bize bunu reva görenlerden hesap soracağız. Bugün ülkemizde faiz %50’ye yaklaştı.  Nas nerede kaldı? Seçilen belediye başkan adaylarına kayyum atanıyor. Kayyum atanmayan yerlere ise ak kayyum atanıyor. Şimdi de iktidar belediye başkan adayları gittikleri her ortamda nasıl olsa seçimi kazandık diyorlar. Halkın iradesiyle oynayanlara yazıklar olsun. Halkın yüreğinden, gönlünden gitmişseniz, siz çoktan tarih olmuşsunuzdur. Bizim gücümüz, halk ve sandıktır. İnşallah 31 Mart’ta güzel sonuçlar alacağız” ifadelerini kullandı.

İlhan: Seçilirsek hiçbir sorunumuz kalmayacak

KILIÇ: BİZİM ÇOK GÜZEL PROJELERİMİZ VAR

İpekyolu Belediye Başkan Adayı Yılmaz Kılıç, “Bu şehrin sahibi sensin dedik. Bu şehrin sahibi sizsiniz dedik. Kendimize başka sahip aramayacağız. 31 Mart günü şehrimize sahip çıkacağız. Bugün aramızda çok kıymetli misafirlerimiz var. Sizden biriyim. Sizin kardeşinizim. Size bir telefon kadar yakınım. 28 yıldır bir fiil siyaset yapıyorum. 20 yıllık bir belediyeciyim. Bu memlekete hizmeti getirecek bir kardeşinizim. İpekyolu demek, Van demektir. İpekyolu kentin kalbidir. Van’ın ta kendisidir. Ama maalesef İpekyolu halen bir köy, kasaba görümündedir. İpekyolu şehir olamamıştır. İpekyolu kocaman bir köydür. Neresinden tutarsanız elinizde kalacak. Ama inşallah göreve geldiğimizde sizlerin de desteğiyle bu şehri hak ettiği yere getirmek için elimizden geleni yapacağız. İpekyolu’nda yeni bir şehir oluşturmak için yola çıktı. İlçemizi hak ettiği yere getirmek için buradayız. Doğu Caddesi’ni imara açacağız. Doğu Caddesi’ne belediye hizmet binasını dikeceğiz. Doğu Caddesi’ne bir devlet hastanesi getireceğiz. 360 bin nüfusa sahip olan İpekyolu’nda bir hastane, bir ticaret merkezi yok. Bu ticaret merkezlerini Doğu Caddesi üzerine kuracağız. Dolu dolu projelerle geliyoruz. Bizim çok güzel projelerimiz var. Bu ana projelerimiz içerisinde bir de ara projelerimiz var. İpekyolu’nu projeler kenti yapacağız. Kentimizi ve yapılacakları çok iyi biliyoruz. Allah’ın izniyle bu şehri hak ettiği yere getirmek için çalışacağız. Cumhuriyet Caddesi’ni belli aralıklarla trafiğe kapatacağız. Beşyol’dan Hacıbekir Kışlası’na kadar ara tramvay yolu açacağız. Çantalarınızla AVM’ye kadar yürümek zorunda kalmayacaksınız. Bu memleket çok güzel projeler hak ediyor. İnşallah bunları bir bir hayata geçireceğiz. Bizim hayallerimizi bile engellemişler. Bu projeler olabilir projeler. Bizim geçmişimiz var. Bu projeleri geçmişte başardık. İnşallah gelecekte de sizlerle beraber bunları gerçekleştireceğiz" dedi.

İlhan: Seçilirsek hiçbir sorunumuz kalmayacak

İLHAN: VAN EN YOKSUL İLLER ARASINDA YER ALIYOR

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özay İlhan, “Van 7 bin yıllık bir medeniyetin merkezidir. Birçok ülkeye başkentlik yapmış bir şehirdir. Fakat geldiğimiz noktada Türkiye’nin en yoksul şehridir. Yoksulluğun başkentidir. Sefaletin başkentidir. Bizi yönetenler 20 yıldır bu memlekete her türlü zulmü, her türlü kötülüğü yapmaya devam ettiler. Hala ısrarla kötülüklerini devam ettiriyorlar. Her gün kendi yandaşlarını belediyeye alırken, inşaatlara çalışmak için giden bu memleketin evlatlarının cenazeleri birer birer gelmeye devam ediyor. Ne yazık ki bu yıl 150’den fazla kardeşimiz farklı illerde inşaatlardan düşerek hayatlarını kaybettiler. Bugün binlerce vaat veriyorlar. Sanki yeni siyaset yapıyorlar. Sanki yeni parti kurmuşlar. Bu şehrin 20 yılını çalanlardan hesap sormak için yola çıktık. Van, Türkiye’nin en güzel kentlerinden olmasına rağmen, bugün Türkiye İstatistik Kurumu’nun verilerine göre en yoksul kenti konumundadır. Birileri çıkıp, bunu yapacağız, şunu yapacağız diyorlar. 20 yıldır ne yaptınız? 20 yıldır Cumhuriyet Caddesi’nin ortasına ucube bir yapı yaptılar. Tarihi müzemizi yıkıp, bir merdiven meydanı yaptılar. Şehrin 20 yılını çalmaktan başka hiçbir şey yapmadınız” dedi. 

İLHAN: KİMSENİN OYU KİMSENİN ELİNDE VE CEBİNDE DEĞİL

İlhan, “Haksızlık yapmayacağız, hırsızlık yapmayacağız, soysuzluk yapmayacağı. Adam gibi herkese eşit ve adil bir yönetimle belediyelerimizi yöneteceğiz. Bugün kayyum düzenini getirenlere de, her türlü kayyum atamasına karşı da belediyelerimizi kendi iradelerimizle yöneteceğiz. Sizlerle birlikte adil bir anlayışla bu şehri yöneteceğiz. Bu şehrin evlatlarına her türlü istihdamı sağlayacağız. 20 yıldır çözülmeyen imar sorunun da çözeceğiz. 20 yıldır bu şehri her geçen gün kötüye götürenlere de her türlü hesabı soracağız. Bu seçim bir parti seçimi değil. Bu seçim bu şehirde iki parti arasında olacak. Bu şehir ittifakı ve diğerleri arasında olacaktır. Bundan da kuşkunuz olmasın. Kimsenin oyu kimsenin elinde ve cebinde değil. Sandıklar önünüze boş gelecek. Sizler özgür iradenizle, vicdanınızla, sandığa gittiğinizde bu şehrin sorunlarına, problemlerine çözüm üretebilecek olan Saadet ve Gelecek Partilerine oylarınızı verdiğiniz takdirde, hiçbir problemimiz, sorunumuz kalmayacak” ifadelerini kullandı. 

Bakmadan Geçme