İkinci el araçlarda fiyatlar düşüyor! Binlercesi havadan görüntülendi

İkinci el araç fiyatlarında düşüş devam ediyor. Haydarpaşa Limanı'na getirilen binlerce ithal sıfır araç havadan görüntülendi. Getirilen araçların piyasaya sürülmesiyle fiyatlar daha da ucuzlayacak.

İstanbul'da bulunan Haydarpaşa Limanı'na gemilerle getirilen binlerce ithal sıfır aracın havadan çekilen görüntüleri ilginç manzaralar oluşturdu. Bu manzara Türkiye'de cari açığa sebep olan kalemlerden biri olarak yorumlandı. Sıfır araçların piyasaya sunulmasıyla ikinci el araç fiyatları da düşüşe geçti.

FİYATLAR AŞIRI YÜKSELMİŞTİ
Piyasada fiyatları aşırı yükselen ikinci el otomobil fiyatları; ithal edilen sıfır araçların satışa sunulmasıyla birlikte düşmeye devam ediyor. Sıfır araçlar üretildikleri ülkelerden gemilerle İstanbul Haydarpaşa ve diğer uygun limanlara getiriliyor. Burada marka ve modellerine göre park edilen araçlar, bir süre sonra satılacak galerilere gönderiliyor.

İLGİNÇ MANZARAOLUŞTURDU
Binlerce aracın yer aldığı Haydarpaşa limanının havadan görüntülenmesi ilginç manzaralar oluşturdu. Görüntülerde araçlardan bazılarının gemilerden indirilerek, park alanlarına dizilmeye devam edildiği görülüyor. Öte yandan ortaya çıkan bu manzara Türkiye ekonomisinde cari açığı hazırlayan sebeplerden biri olarak yorumlandı.
 

İhlas Haber Ajansı

Bakmadan Geçme