• Haberler
  • Ekonomi
  • İkinci el araç için flaş iddia: Bu tarihte fiyatları büyük düşecek

İkinci el araç için flaş iddia: Bu tarihte fiyatları büyük düşecek

Ekonomist Atilla Yeşilada, 2. el otomobil almak isteyenleri düşündüren soruya net bir yanıt verdi. Yeşilada, 2024'e kadar beklemenin, daha uygun fiyatlarla araç sahibi olma şansını artıracağını belirtti.

Ekonomist Atilla Yeşilada, 2. el otomobil alımı konusunda net bir tavsiyede bulundu. "Şimdi mi yoksa 2024'te mi alınmalı" sorusuna karşılık, Yeşilada 2024'te 2. el araç fiyatlarının düşmesini öngördü.

VATANDAŞ 2024’Ü BEKLESİN!

Fiyatların 2024’te daha da düşeceğini ifade eden Yeşilada “Beklesin. Kapısına anahtar teslim üstüne para verecekler. Hiç şaka yapmıyorum. Türkiye Berat Albayrak’la Nureddin Nebati arasında finansa baskılama dönem uygulandı. 

Yani hem faizler düşük tutuldu hem kur baskılandı. İnsanlar getiri bulamadı. Bizim gibi orta gelirli olanlar Devlere güvenip parasını BES’e yatıranlar servetlerinin yarısını kaybettiler. Bu yüzde millet haklı olarak tabi parasına göre en zengin konut oldu. 

Daha az zengini araba aldı, Biraz daha az zengini ikinci el araba aldı. Şimdi onlar tabi artık fareli köyün kavalcısına parayı geri ödemenin zamanı geldi” diye konuştu.

Yorumlar 1
Mete 12 Kasım 2023 14:31

Hiç bir şekilde fiyatlar düşmez, ha fiyatlar artmaz, maaşlar yükselir alım gücü artar o zaman bir şey diyemem.

Bakmadan Geçme