Gülaçar: Saray'ı cazibe merkezi yapmak için çalışacağım

AK Parti Saray Belediye Başkan Aday Adayı İrfan Gülaçar, aday gösterilip seçimi kazanması halinde Saray ilçesini cazibe merkezi yapmak için çalışacağını söyledi.

İran sınırına yakın 2100 rakımda yer alan Saray ilçesi AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı İrfan Gülaçar, önemli açıklamalarda bulundu.

Saray ilçesinin gelişmesi için çalışkan ve proje üreten güçlü bir belediye yönetimine ihtiyaç olduğunu ve yıllardır Saray ilçesinin belediye temel hizmetleri dışında fazla bir hizmet alamadığı için ilçenin gelişme gösteremediğini ifade eden İrfan Gülaçar “Ben şehircilik alanında faaliyet gösteren pek çok STK yönetiminde görev aldım.  Bu sayede ülke genelinde az kaynakla ciddi projeleri hayata geçiren ilçeleri ihya ederek kentin gelişimini sağlayan belediyeleri yakından inceleme fırsatım oldu. Son beş yıldır da bunun üzerine çalışıyorum. Sık sık yerel yönetimlerin çatı kurumu olan belediyeler birliğini ziyaret ederek burada başarılı olan belediyelerden tecrübe paylaşımları edinerek Saray ilçesinde uygulanabilir Sarayı geliştirecek önemli projeler üzerinde hazırlık çalışmaları yaptım. Yine beş yıl boyunca sık sık ilçede vatandaşlarımızla bir araya gelerek ilçenin sorunlarını yerinde dinledim. İlçenin ihtiyaçlarını yerinde tespit ettim. Saray İlçesinin sorunlarının çözülmesi için özel projeler geliştirdim” dedi.

“BELEDİYECİLİK CİDDİ İŞTİR”

Yaklaşan yerel seçimlerde belediyenin hizmet üretebilmesi için seçilecek yeni yönetimin oldukça önemli olduğuna işaret eden Gülaçar, belediyecilik ciddi iştir. Koltuğa aday aramıyoruz. Şehrin nefes almasına, gelişmesine hayata geçireceği projelerle geleceğini planlamasına hizmet edecek, halkına belediyecilikte gerçek hizmet üretecek gerçekten Sarayı hak ettiği konuma getirecek adaya ihtiyaç var. Her şeyden önce Saray’a hizmet edecek kişinin Saray’a gönül bağının, sevdasının ve bu alanda tecrübesinin olmasının oldukça önemli olduğunu işaret eden Gülaçar, aynı zamanda belediye başkanının mevcut iktidar olan Ak parti den seçilmesinin de önemine değinerek hükumetle uyumlu çalışacak başkanın pek çok sorununda hızla çözümünde önemli rol oynayacaktır. Aksi takdirde ilçenin yine beş yıl kaybetmesine yol açar. Bende uzun dönemdir ilçenin sorunlarının çözümü noktasında önemli hazırlık çalışmaları yaptım ve bu niyetle aday oldum” ifadelerini kullandı.

“FIRSAT VERİLİRSE ÖNEMLİ HİZMETLER YAPACAĞIM”

Gülaçar, “Partim fırsat verirse seçimlerde Saray halkı teveccüh gösterir beni seçerse beş yılı makamda değil halkın içinde gece gündüz çalışarak, Saray’a projelerle hizmet üreterek, birikmiş sorunlarını tek tek çözerek, özellikle, kardeş belediyeler nezdinde de çalışmalar yaparak şehrin gelişmesine refahına çalışacağını ifade etti. Tüm hazırlıklarımı yaptım. Saray benim şehrim, memleketimin gelişmesi refahının artması, uluslararası arenada cazibe merkezi olarak doğal yaşamı sevenler için turizm şehri olması her şeyden önce beni mutlu eder bunu da Saray halkı ile elele vererek hep birlikte başaracağız. Birlikte şehri yöneterek hak ettiği konuma getireceğiz” diye konuştu.

KAYNAK: VANSESİ HABER EVREN DOĞRUER

Vansesi Özel Haber

Bakmadan Geçme