Göründü-Altınsaç ve İnköy'ü grup mahalle yolları asfaltlandı

Büyükşehir Belediyesi, tarihi ve doğal güzellikleriyle bilinen Gevaş'ın Göründü, Altınsaç ve İnköy'ü grup mahalle yollarını asfaltladı.

Büyükşehir Belediyesi kent genelinde yol ağını daha güvenli hale getirmek için çalışmalarına devam ediyor. 2023 asfalt programı kapsamında 13 ilçedeki çalışmalarını sürdüren Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı, Gevaş ilçesinde tarihi ve doğal güzellikleriyle yerli ve yabancı turistlerin uğrak yerlerinden olan Göründü, Altınsaç ve İnköy grup mahalle yollarını sıcak asfalta kavuşturdu.

Daha önce toprak yol olan grup mahalle yollarında genişletme, reglaj, taş duvar, oto korkuluk, altyapı, dolgu ve sanat yapıları yapılarak asfalta geçildi.

“BURALARA ULAŞMAK DAHA RAHAT OLACAK”

Yapılan çalışmalarla yollarının daha konforlu ve hale getirildiğini belirten Altınsaç Mahalle Muhtarı Faysal Akbaş, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti.

Mahallelerinin çok sayıda turist, doğasever ve gezgin tarafından ziyaret edildiğini belirten Muhtar Faysal Akbaş, “Bu yolu üç mahalle kullanıyoruz. Tamamı yaklaşık 26 kilometredir. Bugün itibarıyla yolumuzun tamamı sıcak asfalta kavuştu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Malumunuz mahallelerimiz tarihi yapıları, koyları ve doğal güzellikleriyle biliniyor. Mahallelerimiz, yılın farklı zamanlarında çok sayıda doğasever, yerli ve bancı turist tarafından ziyaret ediliyor. Eskiden hafta sonları buralara piknikçiler geliyordu. İnşallah bundan sonra daha fazla turist ve doğasever ziyaret edecek. Burada Saint Thomas Kilisesi başta olmak üzere 7 tane tarihi kilisemiz var. Harika koylarımız ve güzel bir doğamız var. İnşallah insanlar bundan sonra buralara daha rahat ulaşabilecekler.” Dedi.  

Asfalt çalışması tamamlanan yolda, Ulaşım Dairesi Başkanlığınca yol çizgi çalışması da yapılacak.BASIN BÜLTENİ

Bakmadan Geçme