Gazzeli doktor kendi ölümünü kaydetti

İsrail'in bombaladığı çok sayıda masum sivilin hayatını kaybettiği saldırılarda yaralananları kurtarmak için bölgeye giden doktorlardan biride hayatını kaybetti. O anlar doktorun tepe kamerası tarafından kaydedildi.

Gazzeli doktor kendi ölümünü kaydetti
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Günlerdir bombardımana tutulan Gazze'de yaralıları almak için giden doktor, İsrail tarafından fırlatılan bombaların hedefi oldu. O anlar doktorun tepe kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın 7 Ekim sabahı "Aksa Tufanı" adıyla İsrail'e yönelik başlattığı operasyonun ardından İsrail'in Gazze'ye saldırıları 20. gününde de devam ediyor. Çok sayıda masum sivilin hayatını kaybettiği saldırılarda yaralıları almak için giden doktorlardan biri de İsrail tarafından fırlatılan bombaların hedefi oldu. O anlar doktorun tepe kamerası tarafından anbean kaydedildi.
Gazze'deki Sağlık Bakanlığı, 7 Ekim'den bu yana hayatını kaybeden insan sayısının 7 binin üzerine çıktığını açıkladı. Bakanlık, bunların 2 bin 900'ünün çocuk olduğunu duyurdu. Bu açıklamaya göre son 24 saatte 500'den fazla kişi öldü.

İsrail ordusu, Hamas'ın Gazze'de tuttuğu rehine sayısının 224 olduğunu açıkladı.Daha önceki açıklamada 222 rehine olduğu belirtilmişti.Hamas bugüne kadar 4 rehineyi serbest bıraktı. Bunlardan ikisi Amerikalı bir anne ile kızı, ikisi de İsrailli kadındı. Ordu yetkilileri, bu sayının artabileceğini kaydetti.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Gazze'ye girmek için Mısır'da hazır bekleyen tıbbi malzemelerin listesini yayınladı. Bu malzemeler şunları içeriyor:

3,700 hasta için cerrahi ekipman
110.000 kişi için temel sağlık hizmetleri
Kronik hastalığı olan 20.000 hasta için tıbbi ekipman
DSÖ, bölgenin "zor durumdaki sağlık sistemini" destekleyebilmek için "Gazze'ye ve Gazze'den geçişe derhal ve kesintisiz erişim" çağrısında bulunuyor.

Bakmadan Geçme