Eski polis memuru çatıya çıkarak silahla dehşet saçtı

Sakarya'da bir binanın çatısına çıkıp rastgele ateş ederek ekiplere zorluk çıkaran şahıs yaklaşık 4 saat sonra ikna edilerek gözaltına alındı.

Şüphelinin geçen sene bir olayda sokak ortasında pompalı tüfekle rastgele ateş eden, diğer bir olayda da sevgilisini rehin alan eski polis memuru olduğu belirlendi. Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde alkol ve uyuşturucu maddenin etkisinde olduğu iddia edilen T.T. (49) isimli eski polis memuru yapımı devam eden binanın çatısına çıkarak elindeki silahla rastgele havaya ateş açıp tehditler savurdu.İhbar üzerine olay yerine itfaiye, sağlık ve çok sayıda polis ekipleri sevk edildi.

Olay yerine gelen polis ekipleri hem bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı, hem de şahsı ikna etmeye çalıştı.Yaklaşık 4 saat süren ikna çalışmaları çerçevesinde şahıs teslim olarak gözaltına alındı. Çatıda elindeki silahla dehşet saçan T.T.'nin 12 Ekim 2022 tarihinde pompalı tüfekle çevreye rastgele ateş açan ve 2 Temmuz 2023 tarihinde ise kız arkadaşını rehin alarak ekiplere zorluk çıkaran kişi olduğu ortaya çıktı.

Bakmadan Geçme