Engellilerin sorunlarını çözmek için çalışıyorlar

Sarı Çizgim Görme Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği engellilerin sorunlarını çözmek için çalışmalarına devam ediyor.

Engellilerin sorunlarını çözmek için çalışıyorlar
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Sarı Çizgim Görme Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gülay Demirboğa, engellilerin yaşam standardını yükseltmek için çalıştıklarını belirterek, “Engellilerin önündeki engellerin kaldırılması, kendilerinin ve ailelerinin yaşam kalitelerinin yükseltilmesi, yaşama sevincinin arttırılması umuduyla, hep birlikte fedakarlık göstererek çalışmalıyız” dedi.

Demirboğa, açıklamasında “Kurulma amacı başka engelliler olmak üzere, toplumda yardımlaşma ve dayanışmanın tesisi ile birlikte kültürel ve ahlaki birliktelikleri sağlamak, toplumun sosyo-ekonomik düzeyinin gelişmesine katkıda bulunmak, sosyal, kültürel hizmetler sunmak amacıyla kurulmuştur. Engelli kardeşlerimizin sesi olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Gülay Demirboğa Kimdir?

1975 yılında Aksaray’da dünyaya geldim bir memur kızıyım. 5 kardeştik ve benim abimde bir engelliydi. Yaşadıkları zorlukları sıkıntıları bildiğim için bu yola çıktım ve bu derneği kurdum şimdi onların yanında sizlerle birlikte olmaya çalışıyorum.

 

Bakmadan Geçme