(İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 02.06.2012 - 17:02, Güncelleme: 15.10.2020 - 08:18

ENGELLİ ANNESİNİN ÇARESİZLİĞİ HABERİNE AÇIKLAMA

 

ENGELLİ ANNESİNİN ÇARESİZLİĞİ HABERİNE AÇIKLAMA

Van Valililiği, basında yer alan ‘Engelli annesinin çaresizliği’ haberi üzerine yazılı bir açıklama yaptı. Vali adına Yardımcı Mehmet Yüzer tarafından yapılan yazılı açıklamada, muhtelif basın yayın organlarında çıkan habere ilişkin olarak, Hatice Altın adlı vatandaş ile İl AFAD Müdürlüğü’nde yapılan görüşmede, adı geçen vatandaşın kendi evinin önüne bir konteynır verilmesi talebinde bulunduğu ve buna karşılık kendisine tüm konteynırların, konteynır kentlerinde toplu bir şekilde bulunduğu, halihazırda konteynır kentlerde kendi çocuğunun durumundan daha ağır engelli vatandaşların barınmaya devam ettiğinin anlatıldığı ifade edildi. Bu nedenle evinin önüne bir konteynır verilemeyeceği, ancak var olan konteynır kentlerden birine yerleşebileceğinin kendisine söylendiği belirtilen açıklamada, “Çocuğunun engelli olması nedeniyle sosyal yardımlardan yararlanabilir düşüncesi ile ayrıca kaydı alınmıştır. Söz konusu görüşmede, Hatice Altın’a yönelik herhangi bir hakarette bulunulmamış olup, tüm görüşmeye odada bulunan bir mahalle muhtarı, konteynır talebinde bulunan başka bir vatandaşımız ve bir görevli de şahit olmuştur” denildi. “AİLENİN AYLIK GELİRİ 2 BİN LİRA” Yaptırılan ayrıntılı sosyal incelemede; Hatice Altın’ın kocası Eşref Altın’ın Van Belediyesi’ne bağlı Mavi Kent bünyesinde çalıştığı ve yaklaşık olarak bin 400 TL maaş aldığı ifade edilen açıklamada daha sonra şunlar belirtildi: “Ailenin deprem nedeniyle bir ısıtıcı, battaniye ve gıda paketi yardımı aldığı, Hatice Altın’ın oğlu Burak Azat'ın 634 TL tutarındaki evde bakım ücretini 20 Nisan 2007 tarihinden itibaren her ay aralıksız aldığı, anne Hatice Altın’ın, kızı Yasemin ve oğlu Burak Azat ile valiliğimiz tarafından uçakla İstanbul’a gönderildiği ve İstanbul’da Valilik ve Büyükşehir Belediyesi tarafından Florya Kampı’na yerleştirildikleri, burada ilk etapta 500 TL nakdi yardım verildiği, ayrıca adı geçenlerin tüm ihtiyaçları (barınma, yeme-içme ve diğer giderler) karşılandığı tespit edilmiştir. İlgilinin odunlukta değil, kayın biraderine ait kendi eviyle ayni avlu içindeki tek katlı sağlam evde hali hazırda kaldığı tespit edilmiştir. Sosyal devlet ilkesi gereği valiliğimizce ihtiyaç sahibi her vatandaşa imkanlar çerçevesinde mümkün olduğunca yardım yapılmaktadır. Ülkemizde asgari ücretin 740 TL civarında olduğu ve ilgili ailenin de 2 bin TL’nin üzerinde aylık geliri olduğu, deprem sonrasında da gerek ilimizde gerekse İstanbul’da devlet tarafından yukarıda belirtilen yardımların yapıldığı düşünülürse ortada bir ihmalin olmadığı, bilakis aileye gerekli tüm yardımların yapılmış olduğu anlaşılacaktır.” vanhaber,haberlervan,van valilği,engelli,açıklama

Van Valililiği, basında yer alan ‘Engelli annesinin çaresizliği’ haberi üzerine yazılı bir açıklama yaptı.
Vali adına Yardımcı Mehmet Yüzer tarafından yapılan yazılı açıklamada, muhtelif basın yayın organlarında çıkan habere ilişkin olarak, Hatice Altın adlı vatandaş ile İl AFAD Müdürlüğü’nde yapılan görüşmede, adı geçen vatandaşın kendi evinin önüne bir konteynır verilmesi talebinde bulunduğu ve buna karşılık kendisine tüm konteynırların, konteynır kentlerinde toplu bir şekilde bulunduğu, halihazırda konteynır kentlerde kendi çocuğunun durumundan daha ağır engelli vatandaşların barınmaya devam ettiğinin anlatıldığı ifade edildi. Bu nedenle evinin önüne bir konteynır verilemeyeceği, ancak var olan konteynır kentlerden birine yerleşebileceğinin kendisine söylendiği belirtilen açıklamada, “Çocuğunun engelli olması nedeniyle sosyal yardımlardan yararlanabilir düşüncesi ile ayrıca kaydı alınmıştır. Söz konusu görüşmede, Hatice Altın’a yönelik herhangi bir hakarette bulunulmamış olup, tüm görüşmeye odada bulunan bir mahalle muhtarı, konteynır talebinde bulunan başka bir vatandaşımız ve bir görevli de şahit olmuştur” denildi.
“AİLENİN AYLIK GELİRİ 2 BİN LİRA”
Yaptırılan ayrıntılı sosyal incelemede; Hatice Altın’ın kocası Eşref Altın’ın Van Belediyesi’ne bağlı Mavi Kent bünyesinde çalıştığı ve yaklaşık olarak bin 400 TL maaş aldığı ifade edilen açıklamada daha sonra şunlar belirtildi:
“Ailenin deprem nedeniyle bir ısıtıcı, battaniye ve gıda paketi yardımı aldığı, Hatice Altın’ın oğlu Burak Azat'ın 634 TL tutarındaki evde bakım ücretini 20 Nisan 2007 tarihinden itibaren her ay aralıksız aldığı, anne Hatice Altın’ın, kızı Yasemin ve oğlu Burak Azat ile valiliğimiz tarafından uçakla İstanbul’a gönderildiği ve İstanbul’da Valilik ve Büyükşehir Belediyesi tarafından Florya Kampı’na yerleştirildikleri, burada ilk etapta 500 TL nakdi yardım verildiği, ayrıca adı geçenlerin tüm ihtiyaçları (barınma, yeme-içme ve diğer giderler) karşılandığı tespit edilmiştir. İlgilinin odunlukta değil, kayın biraderine ait kendi eviyle ayni avlu içindeki tek katlı sağlam evde hali hazırda kaldığı tespit edilmiştir. Sosyal devlet ilkesi gereği valiliğimizce ihtiyaç sahibi her vatandaşa imkanlar çerçevesinde mümkün olduğunca yardım yapılmaktadır. Ülkemizde asgari ücretin 740 TL civarında olduğu ve ilgili ailenin de 2 bin TL’nin üzerinde aylık geliri olduğu, deprem sonrasında da gerek ilimizde gerekse İstanbul’da devlet tarafından yukarıda belirtilen yardımların yapıldığı düşünülürse ortada bir ihmalin olmadığı, bilakis aileye gerekli tüm yardımların yapılmış olduğu anlaşılacaktır.”

vanhaber,haberlervan,van valilği,engelli,açıklama
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve vansesigazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.