Emeklilere 5 bin lira ödeme müjdesi

Emeklilere 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda 5 bin TL ikramiye verileceği iddia edildi.

Emekliye 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda 5 bin TL ikramiye verilecek iddiası sosyal medyanın gündemine oturdu. Söz konusu paylaşımlarda Ekim ayında emekli maaşlarına 5 bin TL ek ikramiye yatırılacağı iddiası yer aldı. SSK, Emekli Sandığı ve Bağ Kur emeklilerine Cumhuriyet Bayramı ikramiyesi verilecek mi sorusuna yanıt arayan vatandaşların gündeminde de bu konu vardı. Konuyla ilgili resmi bir açıklama gelip gelmediği de internette araştırma konusu oldu. Peki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda emekliye ikramiye var mı? İşte detaylar..
Emekliye Cumhuriyet Bayramı'nda 5 bin TL ikramiye verileceği konusu internetin en çok konuşulan konuları arasında yer aldı. Başlıklar ise "Cumhuriyet Bayramı'nda emekliye 5 bin TL ikramiye verilecek mi?, "SSK, Emekli Sandığı ve Bağ-Kur emeklilerine 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda ikramiye yatacak mı?" oldu.

Sosyal medyada yer alan paylaşımlarda Bağkur ve memur emeklilerine bir defaya mahsus olmak üzere 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda ikramiye verileceği iddia edildi.

Emeklilere Cumhuriyet Bayramı ikramiyesi ile ilgili resmi bir açıklama gelmedi. Dolayısıyla sosyal medyada dolaşan haberlerin asılsız olduğu belirlendi.

Resmi kaynaklardan henüz konuyla ilgili bir açıklama gelmedi. Dolayısıyla bu tür haberlere itibar edilmemelidir.

EMEKLİ İKRAMİYESİ KİMLERE ÖDENİYOR? 


SSK, Bağ-Kur ve emekli sandığı emeklileri

– Şehit yakınları ve gaziler

– Ölüm aylığı alanlar

– Vazife ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbaşlar

– Geçici köy korucuları

– Şeref aylığı alanlar

– Şampiyon sporcular

– Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri

– Terörden zarar gören siviller ve hayatını kaybedenlerin hak sahipleri

Bakmadan Geçme