Edremit'te bayram öncesi sıkı denetim

Edremit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi ilçede gıda ve diğer ihtiyaç ürünlerine yönelik hijyen ve son kullanma tarihlerinin denetimini yaptı. 

Kurban bayramına sayılı günler kala, Edremit Belediyesi ilçede bulunan işletme ve toplu satış yerlerinde denetim yaptı. Belediye zabıta ekipleri,  iş yeri ruhsatını ve burada çalışanların kişisel hijyenleri, iş yerindeki satış sırasında kullanılan ekipmanları denetledi. 

Belediye gıda mühendisinin de katıldığı denetimlerde genel hijyen düzeni, eldiven ve bone kullanımı, ürünlerin son kullanma tarihleri kontrol edildi. Pastane, fırın, kasap ve market gibi iş yerlerini denetleyen ekipler, kontrol sırasında tarihi geçmiş ürünlere imha edilmek üzere el koydu. 

KURBAN KESİM YERLERİ BELİRLENDİ 

Belediye Zabıta Müdürlüğü, diğer taraftan ilçedeki kurban kesim yerlerini belirledi. Belirlenen noktalara bilgilendirme afişi asan ekipler, bu yerler dışında kesim yapılmaması yönünde duyuru yaptı. Kurban kesim yerleri ise şu şekilde belirlendi; Esentepe Mahallesi Yunus Emre İlkokulu karşısı, Erenkent Mahallesi 3.Etap son durak, Erenkent Mahallesi 10.Etap Camii yanı,  Erenkent Mahallesi 14.Etap Çetiner Market yanı, Erdemkent Mahallesi Erdemkent İlkokulu karşısı, Kavurma Mahallesi Memursen TOKİ. 
 

Bakmadan Geçme