Edremit Belediyesi, Engelli Misafirhanesi kuracak

Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, engelli çocuğu olduğu için gündelik yaşantıdan kopan ailelere, için 'Engelli Misafirhanesi' kuracaklarını söyledi.  

Halkın ihtiyaçlarını göz önüne alarak hizmet üreten Edremit Belediyesi, engelli çocuklar için Gündüz Misafirhanesi projesini kamuoyuna açıkladı. Edremit Belediyesi, geçtiğimiz yıllarda Engelsiz Yaşam Merkezi kurarak, yaklaşık 100 engelli çocuğa hizmet veren merkezin yanı sıra şimdi de engelli misafirhanesi kurma müjdesi verdi. İkinci 5 yıl için projelerini ve hedeflerini açıklayan Edremit Belediye Başkanı İsmail Say’dan engelli aileleri için de önemli bir destek geldi.

Say, “Engelli Çocuk Misafirhanesi, gün içinde işlerini takip etmekte, alışveriş yapmakta, hastaneye gitmekte, kendilerine zaman ayırmakta vb. sıkıntısı olan ve çözüm üretmeye çalışırken psiko-sosyal yönden ciddi sorunlar yaşayan ailelerin imdadına yetişecek. Engelli Çocuk Misafirhanesi sayesinde aileler, engelli çocuklarını güvenle emanet edebilecekleri bir kuruma kavuşacaklar. Hafta içi saat 08.00’den 17.00’ye kadar engelli çocuklara geçici süreli ücretsiz bakım hizmeti verecek misafirhane olacak. Bölgemizdeki engelli vatandaşlarımızı ve içinde bulundukları koşulları kayıt altına alarak sosyal belediyeciliğin gereği ne ise yerine getirdik. Bir çok projemizin alt zeminleri hazırlandı ve göreve gelmemiz ile birlikte bu ve bunun gibi diğer projelerimizi adım adım hayata geçireceğiz. İlimize, ilçemize ve engelli ailelerimize hayırlı olsun” dedi.
 

Bakmadan Geçme