Duman'dan Başkale'ye Ziyaret

Van Vali Yardımcısı Furkan Duman, Van'ın Başkale ilçesine ziyarette bulunarak Kaymakam Mustafa Çelik ile bir araya geldi.

Fahrettin Yiğit

Van Vali Yardımcısı V., Tuşba Kaymakamı ve Yatırım İzleme Kordinasyonu (YİKOB) başkanı Furkan Duman, Van’ın Başkale ilçesine ziyarette bulunarak Kaymakam ve Belediye Başkan V. Mustafa Çelik ile bir araya geldi. Vali Yardımcısı Furkan Duman, ilçede yapımı devam eden yeni hükümet konağı inşaat alanında incelemelerde bulunarak Kaymakam Musta Çelik’ten çalışmalar hakkında  bilgi aldı. 3 bin 800 metrekare inşaat alanına sahip olan Başkale Hükümet Konağı'nın yapım süresi 400 gün olarak belirlendi. Yeni Hükümet Konağı'nın tamamlanmasıyla beraber, Kaymakamlık, Milli Eğitim Müdürlüğü, Nüfus Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma, Tapu Müdürlüğü gibi birçok birimin tek çatı altından hizmet vermesi bekleniyor.

Resim

Modern binanın tamamlanması ile vatandaşın hizmete tek bir yerden kolay ulaşması suretiyle zamandan kazanılması, kamu hizmetlerinin daha etkin ve verimli sunulması hedefleniyor. İlçeye kazandırılacak olan modern ve son teknolojik altyapıya sahip yeni hükümet konağında, vatandaşların rahatı için gerekli olan her şey düşünülerek 4 kattan inşa edilecek. Modern hükümet konağı bünyesinde çok amaçlı konferans ve toplantı salonu, oto park alanı, tören alanı, engelli ve yaşlı vatandaşlar için asansör de bulunacak. Hükümet konağı tamamlandığında, farklı yerlerde hizmet veren kurumlar tek çatı altına alınacak ve böylece vatandaşlara günümüz şartlarına uygun modern bir kamu hizmeti sunulacak. 

Vansesi Haber
 

İhlas Haber Ajansı

Bakmadan Geçme