DSİ Kirman Deresi üzerinde bulunan 3 köprüyü yeniledi

Devlet Su İşleri 17. Van Bölge Müdürlüğü Cevdet Paşa Mahallesi'nden geçen Kirman Deresi 3 köprüde yenileme, genişletme çalışmaları yaparak vatandaşların hizmetine sundu.

DSİ’ye teşekkür eden vatandaşlar, “DSİ tarafından Kirman Deresi’nde yenilenen köprüler sayesinde artık çocuklarımız rahatlıkla okula gidip geliyor. Sürücüler daha önce dar olan yolda çok zorlanıyorlardı. Ancak yenilenip genişletilen köprüler sayesinde insanlar artık araçlarıyla rahat geçiş sağlıyorlar. Bizler de ebeveynler olarak çocuklarımız oradan geçince okula gidip gelince çok endişeleniyorduk. Şimdi bu endişelerimiz giderildi” diye konuştular.

DSİ Kirman Deresi üzerinde bulunan 3 köprüyü yeniledi

Devlet Su İşleri 17. Van Bölge Müdürlüğü, Van merkezden geçen ve Van Gölü'ne dökülen üç büyük dereden biri olan Kirman Deresi’nde 3 yeni köprünün bakım, onarım, yenileme ve genişletme çalışmalarını tamamlayarak vatandaşların istifadesine sundu. 

DSİ Kirman Deresi üzerinde bulunan 3 köprüyü yeniledi

 “Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz”

Gazetemize konuşan vatandaşlar köprülerin daha önce bakımsızlıktan döküldüğünü, dar olmasından dolayı araçların rahat geçemediğini belirterek, “Van’ımız için önem arz eden Kirman Deresinde bulunan köprülerin önceki bakımsız hali bizleri endişelendiriyordu. Çocuklarımızı gönül rahatlığıyla okula gönderemiyorduk. Köprüler dar olduğu için iki şeritli araç geçişi olmuyordu. Fakat DSİ 17. Van Bölge Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı yenileme çalışmasıyla köprülerin bakım onarımını yapıp genişletti. Şuan çocuklarımız rahatlıkla okula gidip gelebiliyor. Araçlar artık dar köprüden geçmek zorunda değil. Araçlar çift şeritli gidiş, geliş olarak geçiş yapabiliyorlar. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz” diye konuştular.  HABER: AYCAN AVCI
 

Vansesi Özel Haber
Yorumlar 1
Kanal ve dere temizlikleri bu yıl da çok çok azdı 27 Kasım 2023 20:21

Üç yıldır Vanlılar her vesileyle yalvarıyor. Şamran, Akköprü, Kirman, Kurubaş dere ve kanalları başta olmak üzere üç ilçeden geçen dere,,kanal ve arkların hepsini baştan başa temizleyin diye. Gidip bakın büyük çoğunluğu kirli, büyük çoğunluğu türlü türlü atık ve çöplerle, evsel atıklarla, taş ve çamurlarla, odun ve metallerle, lastikler ve kirlilikle dolu. Kanalların göle karıştığı yerlere iyi bakın. Mahalle içlerinde kanal ve derelere iyi bakın. Dere ve kanalların içine, tabanına iyi bakın. Yaya ve araç köprülerinin ağızlarına iyi bakın. Mazgallara iyi bakın. Eğer tertemizse, sular hiçbir kirlilik ve engele takılmadan, hiçbir kirliliği önüne katmadan berrak akıyorsa ne âlâ. Ama yok durum gerçekten kirli ise ( ki öyledir) son yedi ayda hepsinde özenli, detaylı, yoğun ve yaygın temizlikler, bakım onarımlar neden yapılmadı? Van Gölü'ne de, halk sağlığına da, çevreye de, doğaya da, canlı yaşamına da yazık olmuyor mu? Oysa Van Gölü'nü kirlenmekten kurtarmanın bir yolu da budur. Sayın Cumhurbaşkanı şöyle 20- 30 dere, kanal ve arkı şu mevcut haliyle görse sizce ne der? İlgili kurumlar vaktinde ilgili olmalı. DSİ Van'ı detaylı gezip görüp baksa iyi olacak.

Bakmadan Geçme