Güncel Haber Girişi: 28.02.2021 - 15:03, Güncelleme: 28.02.2021 - 15:03

Deva partisi van il başkanlığı’ndan basın açıklaması

 

Deva partisi van il başkanlığı’ndan basın açıklaması

Van İlimiz gerek tarihi ile gerek kültürü ve dört mevsim turizm için çok büyük avantajlara sahip olmasına rağmen hak ettiği yerde değil. Ülkenin başta işsizlik, ekonomik kriz, gelir dağılımındaki uçurum, eğitim, sağlık ve hukuksuzluk gibi temel sorunların dile getirilmesi ve çözüm önerilerinin yanında hayata dair tüm alanlarda ülkemizin kalkınması, refahı, huzuru için bütün birimlerimizle var gücümüzle uğraşıyoruz.
Bu bağlamda DEVA Partisi Van İl Başkanlığı Kültür ve Sanat Çalışmaları başkanlığımız ilk komisyon toplantısını il binasında yaptı. Toplantıya beklenenden çok fazla  gönüllü akademik, turizim, kültür alanında yetişmiş ve çaba gösteren üyemiz katıldı.  Kültür ve Sanat Çalışmaları Başkanımız Mimar Hicran İsaoğlu'nun ilimiz için düşündüğü projelerin konuşulduğu toplantıya İl Başkanımız Semra Odabaşı ve diğer politika başkanlarımız da katıldı. Mimar İSAOĞLU konuşmasında "Kültür ve sanatın yaşamımızda önemine ve etkisine değindi: “Bugün Kültür ve Sanat komisyonu olarak ilk toplantımızı yapıyoruz. Kültür ve Sanatın önemini bilerek gönüllü üye olan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bugün Avrupa’da olsun, Amerika’da olsun, Türkiye’de olsun gelişmiş kentleri incelediğimizde kültür ve sanata ne kadar önem verdiklerini görüyoruz. Öne çıkmış birçok kentin arka planında kültür ve sanata yaptığı yatırımlar mevcuttur. O kentler aynı zamanda yetiştirmiş olduğu değerlere de ciddi anlamda sahip çıkmış kentlerdir. Kültür ve sanat kentler için önemli kalkınma modeli haline gelmiştir. Bunun Türkiye’de en güzel örneği Eskişehir’dir. Eskişehir kültür ve sanat alanında yaptığı yatırımlarla bugün örnek bir kent olmuştur. Sırf bu tür etkinliklere ev sahipliği yaptığından dolayı senede 2 milyon insan Eskişehir’i ziyaret ediyor gezi planlarına merak uyandıran Eskişehir'i dahil ediyor. Eskişehir artık, tescilli tarihi yapıları, müzeleri, sanat galerileri, heykelleri, gösteri merkezleri, kültür ve sanat festivalleriyle anılıyor. Van da kültür ve sanat alanında bir yol haritası belirlemelidir. Tarihi yapılar yeniden ayağa kaldırılmalı, değerleri ön plana çıkarılmalı, sahne ve salon sayıları artırılmalı, yeni müzeler kurulmalı, kültür ve sanatın önemine dair eğitimler ve seminerler düzenlenmeli, şair, yazar, ressam ve müzisyenlere daha çok üretmeleri için maddi destekler sağlanmalıdır. Ben bu başkanlığı ve komisyonu çok önemsiyorum. Böyle bir başkanlığa beni layık gördükleri için başta il başkanımız Semra Odabaşı ve il yönetim kurulundaki partililerimize teşekkür ediyorum. Gönüllü arkadaşlarla birlikte sorumluluğumuzun bilincindeyim. Bu konuda sağ olsunlar en büyük destekçimiz eğitimci il başkanımız Semra Odabaşı. O yüzden bu konuda kendimizi oldukça şanslı görüyoruz” Katılğmcıların da fikir ve önerilerinin tartışılıp değerlendirildiği toplantıda  Van ilimizin Çok büyük tarihi, kültürel ve turizm değerlerinin ön plana çıkartılması, ile her yönüyle değer katması için çatışmaların aralıksız sürdürülmesi kararlaştırıldı. Her alanda DEVA olmaya geliyoruz. Ülkemiz ve Van İlimiz her şeyin en güzeline layıktır.
Van İlimiz gerek tarihi ile gerek kültürü ve dört mevsim turizm için çok büyük avantajlara sahip olmasına rağmen hak ettiği yerde değil. Ülkenin başta işsizlik, ekonomik kriz, gelir dağılımındaki uçurum, eğitim, sağlık ve hukuksuzluk gibi temel sorunların dile getirilmesi ve çözüm önerilerinin yanında hayata dair tüm alanlarda ülkemizin kalkınması, refahı, huzuru için bütün birimlerimizle var gücümüzle uğraşıyoruz.

Bu bağlamda DEVA Partisi Van İl Başkanlığı Kültür ve Sanat Çalışmaları başkanlığımız ilk komisyon toplantısını il binasında yaptı. Toplantıya beklenenden çok fazla  gönüllü akademik, turizim, kültür alanında yetişmiş ve çaba gösteren üyemiz katıldı. 

Kültür ve Sanat Çalışmaları Başkanımız Mimar Hicran İsaoğlu'nun ilimiz için düşündüğü projelerin konuşulduğu toplantıya İl Başkanımız Semra Odabaşı ve diğer politika başkanlarımız da katıldı.

Mimar İSAOĞLU konuşmasında "Kültür ve sanatın yaşamımızda önemine ve etkisine değindi: “Bugün Kültür ve Sanat komisyonu olarak ilk toplantımızı yapıyoruz. Kültür ve Sanatın önemini bilerek gönüllü üye olan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bugün Avrupa’da olsun, Amerika’da olsun, Türkiye’de olsun gelişmiş kentleri incelediğimizde kültür ve sanata ne kadar önem verdiklerini görüyoruz. Öne çıkmış birçok kentin arka planında kültür ve sanata yaptığı yatırımlar mevcuttur. O kentler aynı zamanda yetiştirmiş olduğu değerlere de ciddi anlamda sahip çıkmış kentlerdir. Kültür ve sanat kentler için önemli kalkınma modeli haline gelmiştir. Bunun Türkiye’de en güzel örneği Eskişehir’dir. Eskişehir kültür ve sanat alanında yaptığı yatırımlarla bugün örnek bir kent olmuştur. Sırf bu tür etkinliklere ev sahipliği yaptığından dolayı senede 2 milyon insan Eskişehir’i ziyaret ediyor gezi planlarına merak uyandıran Eskişehir'i dahil ediyor. Eskişehir artık, tescilli tarihi yapıları, müzeleri, sanat galerileri, heykelleri, gösteri merkezleri, kültür ve sanat festivalleriyle anılıyor. Van da kültür ve sanat alanında bir yol haritası belirlemelidir. Tarihi yapılar yeniden ayağa kaldırılmalı, değerleri ön plana çıkarılmalı, sahne ve salon sayıları artırılmalı, yeni müzeler kurulmalı, kültür ve sanatın önemine dair eğitimler ve seminerler düzenlenmeli, şair, yazar, ressam ve müzisyenlere daha çok üretmeleri için maddi destekler sağlanmalıdır. Ben bu başkanlığı ve komisyonu çok önemsiyorum. Böyle bir başkanlığa beni layık gördükleri için başta il başkanımız Semra Odabaşı ve il yönetim kurulundaki partililerimize teşekkür ediyorum. Gönüllü arkadaşlarla birlikte sorumluluğumuzun bilincindeyim. Bu konuda sağ olsunlar en büyük destekçimiz eğitimci il başkanımız Semra Odabaşı. O yüzden bu konuda kendimizi oldukça şanslı görüyoruz”

Katılğmcıların da fikir ve önerilerinin tartışılıp değerlendirildiği toplantıda  Van ilimizin Çok büyük tarihi, kültürel ve turizm değerlerinin ön plana çıkartılması, ile her yönüyle değer katması için çatışmaların aralıksız sürdürülmesi kararlaştırıldı. Her alanda DEVA olmaya geliyoruz. Ülkemiz ve Van İlimiz her şeyin en güzeline layıktır.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve vansesigazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.