DEVA Partisi Van İl Başkanı Erkan İrven: Halkımızdan yetki istiyoruz

Basınla bir araya gelerek İpekyolu, Erciş, Edremit ilçe başkanlarını ve yönetim kurulu üyelerini açıklayan Demokrasi ve Atılım Partisi Van İl Başkanı Erkan İrven, 'Bugüne kadar Van halkının yetki verdikleri Van'ın sorunlarını çözemeyenler bu saatten sonra da çözeceklerini söylemesinler. Halkımızdan yetki ve takdir istiyoruz Van ile ilgili Van'ın ve insanlarımızın hayat standardını arttıracak projelerimiz mevcuttur. Bunları gerçekleştirmekte bizlere nasip olacaktır. Şehrimizin çehresini değiştireceğiz. Biz bu işi en iyi şekilde gerçekleştireceğiz. Van'da değişim ve dönüşüm istiyorsak, Van'ın alışıla gelmiş siyasi yüzlerini de değiştirmek lazım' dedi.

DEVA Partisi Van İl Başkanı Erkan İrven: Halkımızdan yetki istiyoruz
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Erdinç Peker’in istifasında sonra yeni yönetimini oluşturarak yoluna devam eden DEVA Partisi Van İl Başkanlığı çalışmalarını sürdürüyor. Erkan İrven başkanlığında kurulan yönetim kurulunda Sinan Akdoğan, Rabia Aslan, Mustafa Erat, Afet Kuşman Özkaçmaz, Cahit Kundakçı, Nazife Sümertaş, Nazan Çetiner, Mehmet Emin Akın, Erdem Erol, Ahmet Sönmez, Kutbeddin Karabacak, Azmi Fazla, Erdoğan Çelebioğlu, Nihat Mülazımoğlu, Cumhur Coşkun, Zeki İltemiş, Şehmus Demirel, Fuat Ezen, Ali Işık, Sinan Dalmiş, Hülya Eren ve Pınar Dönmez yer aldı.

İpekyolu İlçe Başkanlığına Eray Bilgisel, Erciş İlçe Başkanlığına Şahin İsmail Macit ve Edremit İlçe Başkanlığına Muharrem Üçgül atandı.

DEVA Partisi Van İl Başkanı Erkan İrven: Halkımızdan yetki istiyoruz

“İLK DEFA SİYASETE GİRECEK ARKADAŞLARA AĞRILIK VERDİK”

Basınla bir araya gelerek, ilçe başkanları ve yönetimini tanıtan DEVA Partisi Van İl Başkanı Erkan İrven, “Genel Merkezimiz tarafından Deva Partisi Van İl Başkanı olarak görevlendirildim.  Oluşturduğumuz yeni il yönetimimizle, Van’ımızın cesur yürekli yeni kadrosuyla, varlık sebebimiz olan dürüst siyaseti ilke edinmiş, özgürlükçü ve demokrat siyasi anlayışımızla sesimizi daha gür, daha kuşatıcı, daha kapsayıcı, kimseyi ötekileştirmeden, ayrıştırmadan, dünyevi şahsi beklentilere itibar ve tenezzül etmeden,   aziz hemşerilerimizin hizmetinde olacağız, Van’ın, Vanlının hak ve hukukunu koruyacağız . Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Ali Babacan’ın yol arkadaşları olarak iddialıyız, cesuruz, kararlıyız. Bundan böyle halktan kopuk olmadan, Van’ımızın üstüne karabasan gibi çöken tüm demokrasi dışı gölgeleri bertaraf edecek azimli kadromuzla yeniden daha güçlü bir başlangıç yapacağız. Halkımıza ikircikli siyaset yapmayacak, ilkeli konuşacağız. Yersiz, karşılığı olmayan vaatlerle Van’ın tertemiz insanlarının güvenini kazanacağız. Sahici, gerçekçi olacağız. Temiz, kirlenmemiş siyaset yol haritamız olacak. İki ay gibi kısa sürede Van İl Teşkilatımızı titizlikle oluşturduk. Üç büyük ilçemiz olan -İpekyolu’na Eray Bilgisel’i, Erciş’e Şahin İsmail Macit’i, Edremit’e ise Muharrem Üçgül’ü ilçe başkanı olarak atadık. Teşkilatlarımız oluşturulurken, ilk defa siyasete girecek arkadaşlara ağrılık verdik”  dedi.

“TAMAMEN YEREL BİR SİYASET TARZI BENİMSEYECEĞİZ”

İrven açıklamalarının devamında “Şehrinizin demografik yapısı, ve Kadın kotasına özen gösterdik. Başlayan ve devam eden çalışmalarımızla Van’ımızın gerçek sorunlarını tespit edip sahici çözüm önerilerimizi ortaya koyacağız. Kavgacı ayrıştırıcı bir siyaset değil, birleştirici ve barışçı bir siyaset ortaya koyacağız. Tamamen yerel bir siyaset tarzı benimseyeceğiz. Tüm bu çalışmalarımızı yaparken öncelikle iletişim halinde olacağımız odaklanma noktası, Vanlı hemşerilerimiz olacak. Vatandaşımızı dinleyeceğiz. Vatandaşın öneri ve taleplerini dikkate alacağız. Basınımızı dikkatle izleyeceğiz. Şehrimizin ekonomik, sosyal ve kültürel dinamikleriyle samimi diyalog halinde olacağız… Sivil Toplum Örgütlerimizle,  Meslek Birlikleriyle sürekli temas halinde olacağız. Elbette önceliğimiz Vanlı hemşerilerimizin menfaati olacaktır” ifadelerini kullandı.

DEVA Partisi Van İl Başkanı Erkan İrven: Halkımızdan yetki istiyoruz

“VAN’I İKİ SİYASİ PARTİ ARASINDAN KURTARIP ÇIKARACAĞIZ”

Van’da iddialı olduklarını söyleyen İrven, “Vanlı hemşerilerimiz bize güvensinler Deva Partisine güvensinler zira insani ve siyasi itibarı yüksek olan liderimiz Ali Babacan’ın liderliğinde  bir siyasi hareketiz. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Genel Başkanımızın geçmiş çalışmaları geleceğine de teminattır. DEVA partisi Türkiye’nin ana akım partisi olarak ülkemizi şu an yaşadığı ve insanımızı sefalete, fukaralığa sevk eden; ekonomi, sağlık, eğitim, hukuk adalet gibi sorunlarından arındıracak sahici tek partisidir. Bu problemleri;  iktidarın açıkladığı verilerle okumak yerine vatandaşımızın cebinde kalbinde ve aklında hissettikleri ile okumak lazım. Van’ın devası olan bizler Van’ı sıkışmış olduğu iki siyasi parti arasından kurtarıp çıkaracağız. Bunu söylememizin temelinde,  insanlarımızı olduğu gibi kabul edip onları değiştirme yoluna gitmeden temel hak ve hürriyetlerini doyasıya yaşatma teminatı vardır. Van’ın sözüm ona ilk iki sırada olan siyasi partilerinin sahip olduğu dar kalıplar ve bir türlü içinden çıkamadıkları tabular Vanlı hemşerilerimizi her geçen gün, mutsuzluğa, fakirliğe ve ayrıştırmaya götürmektedir. Biz Vanlı hemşerilerimizin desteği ile bu duruma son vereceğiz. Unutmayalım ki; istikrar, samimiyet ve çalışmak mutlak başarının anahtarıdır. Odak noktamız insandır. Bugün bu şehrin geldiği nokta, sorun ve problemlerle doludur. Bugüne kadar Van halkının verdiği yetkiye rağmen Van’ın sorunlarını çözemeyenler bu saatten sonra da çözeceklerini söylemesinler. Halkımızdan yetki ve takdir istiyoruz Van ile ilgili Van’ın ve insanlarımızın hayat konforunu arttıracak projelerimiz mevcuttur. Bunları gerçekleştirmekte bizlere nasip olacaktır. Şehrimizin çehresini değiştireceğiz. Biz bu işi en iyi şekilde gerçekleştireceğiz. Van’da değişim ve dönüşüm istiyorsak, Van’ın alışıla gelmiş siyasi yüzlerini de değiştirmek lazım. Sözüm ona Van’daki eskimiş ve yıpranmış siyasileri Van’ımızı ve insanımızı bir oy deposu olarak görmesin, samimi bir şekilde yaklaşıp sorunlara odaklanıp ve çözümler için çaba sarf etsinler de samimiyetlerine inanalım. Ama samimi değiller. Unutmasınlar ki iktidar kimsenin tekelinde değil ancak ve ancak seçmenimizin elindedir. Biz memleketimizi seviyoruz. Başaracağımıza da inanıyoruz. Başarı inanmakla gelir. Biz kendimize inanıyor ve güveniyoruz. Sözlerimizi Yunus Emre’nin bir dizesiyle noktalıyoruz. Gelin Tanış Olalım İşi Kolay Kılalım. Kıymetli dostlar, 29 Ekim Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 100. Yılı. Partimizin sloganı ile Yüz yüze nice yüzyıllara diyor, Cumhuriyet Bayramınızı kutluyoruz, şehitlerimizi rahmetle anıyoruz” şeklinde konuştu.

DEVA Partisi Van İl Başkanı Erkan İrven: Halkımızdan yetki istiyoruz

“SORUMLULUK BİLİNCİYLE HAREKET EDECEĞİZ”

DEVA Partisi İpekyolu İlçe Başkanı Eray Bilgisel, DEVA Partisi İpekyolu ilçe teşkilatı olarak Van’ın, Vanlının dertlerini, sorunlarını, talep ve sıkıntılarını yetkili, sorumlu makamlara taşımak gibi bir misyonun temsilcileri olacağız. Doğruya doğru deyip yanında duracağız, yanlışlarında yüksek sesle karşısında olacağız. Bunu yaparken de hukuki, ahlaki ve etik değerler her zaman neferimiz olacaktır. El ele verip gönüllere girerek, insanların gözlerinin içine bakarak DEVA Partisi’nin kuruluş felsefesi ve eylem planlarına sadık kalarak herşeyden önemlisi sorumluluk bilinciyle bu yolda yürüyeceğiz. Niyetimiz Halis, bu minvalde yolumuzda inşallah açık olacaktır” dedi.

DEVA Partisi Van İl Başkanı Erkan İrven: Halkımızdan yetki istiyoruz

“ÜLKEMİZDE HER ALANDA CİDDİ SORUNLAR YAŞANMAKTADIR”

DEVA Partisi Erciş İlçe Başkanı Şahin İsmail Macit,  “DEVA Partisi’nde ne için yer aldığıma değinmek istiyorum. Erciş ilçesinde ikamet etmekteyim. 21 yıllık kamu hizmetinden sonra emlak sektöründe çalışmaktayım. Şuan hukuk son sınıfta eğitimimi devam ettiriyorum. Ülkemizde her alanda ciddi sorunlar yaşanmaktadır. Bildiğiniz üzere bir ülkenin katma değeri her zaman güvenilir limanlardır maalesef ülkemizdeki ekonomiye, hukuka, adalete güven kalmadı. Kamuda liyakat arka planda bırakıldı. DEVA Partisi siyasetini tercih etmemdeki neden liderlik sultasında olmadığı, tamamıyla katılımcı, istişareyle kararların alındığı, herkese eşit mesafede yaklaştığı için seçtim. Günümüz siyasetinde alınan kararlar liderin talimatıyla alınır, imza atılır ama iki yıldır takip ettiğim kadarıyla DEVA Partisi’nde Ali Babacan kararları istişare ederek, ortak alır. Herkesin fikrine önem verir. Ülkemizin siyasetine talibiz. Hep beraber güzel günler görmek, yaşamak için çalışacağız” diye konuştu.

“SORULANLARI ÇÖZÜME KAVUŞTURMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIM”

Edremit İlçe Başkanı Muharrem Üçgül, “Edremit Van’ımızın gözbebeğidir. Turizm’in gözdesidir. Edremit’in sorunlarını çözmek için çaba sarf edeceğim. Halkımızın tüm sorunlarıyla yakından ilgilenerek çözüme kavuşturmak için çalışacağım” dedi.

DEVA Partisi İl Başkanı Erkan İrven daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. HABER: BURHAN ERGİN

 

 

Bakmadan Geçme