(İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 14.05.2013 - 08:32, Güncelleme: 15.10.2020 - 08:18

DAKA YÖNETİM KURULU TOPLANDI

 

DAKA YÖNETİM KURULU TOPLANDI

Vali Münir Karaloğlu'nun başkanlığında düzenlenen toplantıya, Van, Bitlis, Muş ve Hakkâri'nin valileri, belediye başkanları, il genel meclis başkanları ve ticaret odası başkanları katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan DAKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Vali Karaloğlu, yönetim kurulu toplantısının her ay ajansın sorumluluk alanına giren bölge illerinden birinde dönüşümlü olarak yapıldığını belirterek, 2013 yılı Mayıs ayı olağan toplantısının da Van'da gerçekleştiğini söyledi. Mayıs ayı yönetim kurulunun en önemli gündem maddesisin 2013 yılı Bütçe ve Çalışma Programı'nda yer alan ve 2012 yılındaki Yatırım Altyapısının Güçlendirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı'nın devamı niteliğindeki Yatırım ve Turizm Altyapısının Güçlendirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Projeleri Mali Destek Programı'nın değerlendirme sonuçlarının görüşülmesinin oluşturduğunu ifade eden Karaloğlu, "Bilindiği gibi, 2013 yılında ajans olarak 2 mali destek programı açmıştık. Bugün Yatırım ve Turizm Altyapısının Güçlendirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Projeleri Mali Destek Programı'nı neticelendireceğiz. İkinci mali destek programımız olan 10 milyon TL bütçesi olan İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı'nın ise değerlendirme süreci devam etmektedir. İnşallah ilerleyen günlerde bir sonraki yönetim kurulu toplantımızda onu da neticelendireceğiz" dedi.2012 yılında açılan teklif çağrılarının sözleşme imzalama sürecinin devam ettiğini dile getiren Karaloğlu, sözleşmelerin imzalanmasını müteakip faydalanıcı kuruluşların projelerini uygulamaya başlayacaklarını söyledi. Kalkınma ajansının mali destek programlarının yanında, onun dayanağı olan bölge planı çalışmalarına da devam edildiğini dile getiren Vali Karaloğlu, " 2014- 2023 Bölge Planı hazırlık çalışmaları kapsamında düzenlenen il ve ilçe sektör toplantıları ve kurumlardan elde edilen veriler neticesinde mevcut durum analizi tamamlanmış olup strateji ve hedef belirleme çalışmaları devam etmektedir. Yapılan çalışmalar neticesinde katılımcı ve bölgenin önceliklerine yönelik olarak hazırlanacak olan bölge planımız, yönetim kurulumuzun katkıları ve onayı ile temmuz ayında Kalkınma Bakanlığı'na gönderilecek ve Kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerinin alınmasına müteakip 2014-2023 yıllarının yol haritasını oluşturacaktır. Yönetim kurulu ve kalkınma kurulu üyeleri ile genel sekreterimiz başta olmak üzere tüm ajans personelini gerçekleştirmiş oldukları bu özverili çalışmalarından dolayı tebrik eder, alacağımız kararların bölgemize hayırlı olmasını temenni ederim" şeklinde konuştu.Yapılan konuşmanın ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti. vanhaber, van, haber, van haber daka, mayıs ayı, toplantı, karaloğlu, yönetim kurulu
Vali Münir Karaloğlu'nun başkanlığında düzenlenen toplantıya, Van, Bitlis, Muş ve Hakkâri'nin valileri, belediye başkanları, il genel meclis başkanları ve ticaret odası başkanları katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan DAKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Vali Karaloğlu, yönetim kurulu toplantısının her ay ajansın sorumluluk alanına giren bölge illerinden birinde dönüşümlü olarak yapıldığını belirterek, 2013 yılı Mayıs ayı olağan toplantısının da Van'da gerçekleştiğini söyledi. Mayıs ayı yönetim kurulunun en önemli gündem maddesisin 2013 yılı Bütçe ve Çalışma Programı'nda yer alan ve 2012 yılındaki Yatırım Altyapısının Güçlendirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı'nın devamı niteliğindeki Yatırım ve Turizm Altyapısının Güçlendirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Projeleri Mali Destek Programı'nın değerlendirme sonuçlarının görüşülmesinin oluşturduğunu ifade eden Karaloğlu, "Bilindiği gibi, 2013 yılında ajans olarak 2 mali destek programı açmıştık. Bugün Yatırım ve Turizm Altyapısının Güçlendirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Projeleri Mali Destek Programı'nı neticelendireceğiz. İkinci mali destek programımız olan 10 milyon TL bütçesi olan İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı'nın ise değerlendirme süreci devam etmektedir. İnşallah ilerleyen günlerde bir sonraki yönetim kurulu toplantımızda onu da neticelendireceğiz" dedi.
2012 yılında açılan teklif çağrılarının sözleşme imzalama sürecinin devam ettiğini dile getiren Karaloğlu, sözleşmelerin imzalanmasını müteakip faydalanıcı kuruluşların projelerini uygulamaya başlayacaklarını söyledi. Kalkınma ajansının mali destek programlarının yanında, onun dayanağı olan bölge planı çalışmalarına da devam edildiğini dile getiren Vali Karaloğlu, " 2014- 2023 Bölge Planı hazırlık çalışmaları kapsamında düzenlenen il ve ilçe sektör toplantıları ve kurumlardan elde edilen veriler neticesinde mevcut durum analizi tamamlanmış olup strateji ve hedef belirleme çalışmaları devam etmektedir. Yapılan çalışmalar neticesinde katılımcı ve bölgenin önceliklerine yönelik olarak hazırlanacak olan bölge planımız, yönetim kurulumuzun katkıları ve onayı ile temmuz ayında Kalkınma Bakanlığı'na gönderilecek ve Kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerinin alınmasına müteakip 2014-2023 yıllarının yol haritasını oluşturacaktır. Yönetim kurulu ve kalkınma kurulu üyeleri ile genel sekreterimiz başta olmak üzere tüm ajans personelini gerçekleştirmiş oldukları bu özverili çalışmalarından dolayı tebrik eder, alacağımız kararların bölgemize hayırlı olmasını temenni ederim" şeklinde konuştu.
Yapılan konuşmanın ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve vansesigazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.